Zvířátka se chystají k zimnímu spánku 16.-20.11.2020

Na krásné podzimní téma “Jak se zvířátka připravují k zimnímu spánku” nám zůstaly pouhé tři dny, jelikož jsme v tomto týdnu na pondělí vyhlásili velmi oblíbený a dětmi dlouho očekávaný hračkový den a v úterý si zase všichni společně s rodinou užívali doma státní svátek.

Začali jsme tedy ve středu velmi ze široka a to tak, že jsme si nejdřív povídali, jak je velmi příjemné mít svou vlastní postýlku, domov. Zajímalo nás, jestli si předškoláci pamatují adresu svého bydliště. Musíme konstatovat, že určité mezery jsme objevily.

Zato bohaté znalosti dětí o životě zvířátek, nás příjemně překvapily. Je vidět, že si doma o přírodě hodně povídáte. Procvičovali jsme pravorukou a levorukou orientaci, děti si napsaly svůj “první diktát”, jeho zadání naleznete zde. No a pak už se nedalo nic jiného, než pospíchat na zahradu a využít opravdu nádherného podzimního počasí venku.

Ve čtvrtek jsme trénovali správnou techniku stříhání a lepení při tvoření papírového obrázku z lesa plného zvířátek a stromů, na kterých se sem tam už objevuje i sníh, jelikož se děti zimy nemohou dočkat.  Hráli jsme smyslovou hru “Na zatoulanou kočičku” a naučili se novou básničku.

Halí belí zvířátka, chystejte si doupátka.

Slunce už je unavené, vítr černé mraky žene.

Bude zima, bude chlad, do pelíšků jděte spát.

V pátek nás čekala vycházka do lesa ke krmelci, nesli jsme zvířátkům něco dobrého na zub. Podařilo se nám také vyrobit malé vánoční překvapení a polovina dětí ze třídy v další lekci Metody dobrého startu trénovala při písni  “Měla babka čtyři jablka” prvek z grafomotoriky – spodní oblouk. Vzor na procvičení najdete zde

Přejeme všem krásný víkend