Zimní sporty 18.-22.1.2021

Hned první den v pondělí, ještě před zahájením tématu, které se tentokrát týkalo zimních sportů jsme museli vysvobodit naše zamrzlé hračky a také objasnit pokus se slanou a sladkou vodou, no a od úterý až do konce týdne jsme se vrhli na povídání o tom, jaké činnosti, sporty můžeme v zimě provozovat, také jak případně zachránit zraněného lyžaře, jak se k sobě nejen sportovci mají chovat a co vlastně takový sportovec musí všechno zvládnout a udělat proto, aby se třeba dostal až na olympiádu. Procvičili jsme si pusu, protože i takový sportovec musí umět krásně mluvit, básničku naleznete zde

Některé sporty se nám podařily improvizačně vyzkoušet i ve třídě, například biatlon a hokej byl u chlapců velmi v oblibě, zatímco děvčata preferovala krasobruslařskou průpravu na suchu, no a i výtvarně nám to docela šlo, určitě jste si na šatně všimli.

Písničku “Zima” jsme netradičně spojili s cvičením s prádelní gumou. Záznam, který naleznete zde není pořízený z naší mateřské školy, alespoň si uděláte představu, jak takové cvičení s prádelní gumou vypadá.

Byl to krásný, téměř celý týden s bílou zimou, ale sníh nám doslova mizel před očima. Děti si užívaly každý den, ze všeho nejvíc se těšily na pobyt venku, tak snad se nám opravdová zima ještě vrátí zpátky.

Mějte krásný víkend