Zima je tu 10.-14.1.2022

Paní zima nám ukazuje, co všechno umí a předvádí svá kouzla. My jsme si tento týden vyprávěli o tom, co všechno k takovému ročnímu období patří. Zaměřili jsme se také na preventivní logopedická cvičení, učili jsme se ovládat svůj dech, jazyk a mimické svaly na obličeji. Pro nás dospělé možná jednoduché cvičení, ale pro děti někdy těžký úkol. Udělejte si se svými dětmi chvilku a můžete společně u zrcadla zažít spoustu legrace. Zkuste i nafouknout tváře, střídavě jednu a druhou, špulit pusu, posílat si pusinky, mračit se a šklebit, mrkněte očkem, zvedejte obočí, zkrátka dělejte opičky a snažte se opakovat jeden po druhém.

Další ze cvičení, na které jsme se tento týden zaměřili byly zdravotní cviky na prevenci plochých nohou, prstová cvičení a cvičení na uvolnění ruky. Důležité jsou také křížové pohyby, které jsou důležitým cvičením pro spolupráci mozkových hemisfér. Všechna tato cvičení jsou důležitá pro správný vývoj dítěte a napomáhají úspěšnému vstupu do první třídy.

Tento týden jsme také vyráběli papírové rukavičky. Předškoláci postupovali samostatně, nejprve si rukavičku obkreslili podle šablony, vystřihli nůžkami, otiskly ruku za pomocí temperových barev a nakonec rukavičku vyšili bavlnkou. Menší děti otiskovali ruce do rukaviček.

V šatně třídy berušek je pro rodiče přichystaná také nástěnka pro budoucí prvňáčky. Můžete tam najít různá doporučení a materiály, jak s dětmi pracovat a připravovat je do školy i doma. Některé materiály jsme nabídli k zapůjčení domů, stačí jen oznámit paní učitelce ve třídě, že si výtisk půjčujete.

Poděkování patří také všem, kteří se společně s námi zapojili do Třikrálové sbírky. S radostí jsme kasičku předali a přejeme, aby pomohli všem potřebným. Děkujeme.