Zdravý jako rybička 19.-23.9.2022

Jak název napovídá, tématem vzdělávacích aktivit dalšího týdne bylo zdraví. Společně jsme si prohlíželi encyklopedie o lidském těle, pojmenovávali části těla, hráli si na doktory a pacienty, skládali puzzle těla kluka a holky, výrazy obličeje dětí a pojmenovávali jejich emoce. Dokončili jsme otisky rukou na společnou práci „ručičkové sluníčko“, které se na nás teď usmívá v šatně.  Děti si také vyzkoušely kresbu svého těla  (lidské postavy), technikou zapíjení tuže do klovatiny. Procvičovali jsme říkánky “Polámal se mraveneček, To jsou ruce, to jsou prsty, Každá ruka” a u klavíru zpívali lidové písně, Kočka leze dírou, Skákal pes a oblíbenou Prší prší.

Ve čtvrtek děti čekalo první letošní divadelní představení. Přijela k nám moc sympatická dvojice mladých herců Truhlík a Truchlička s představením o správném stolování. V pohádce se hodně zpívalo, herci děti zapojovaly do děje, užili jsme si spoustu legrace.

Zdraví prospívá pobyt na čerstvém vzduchu. I když prší, nám to nevadí, jdeme ven. Děti si při  oblékání gumáků, bund a pláštěnek procvičují sebeobslužné dovednosti. Na zahradě rády nakládají kamínky na auta a převáží je, jezdí na odrážedlech, vaří v zahradní kuchyňce, hrají hudebně- pohybové hry a když prší trochu víc, schováme se pod pergolu, do venkovní učebny. Tam děti skládaly kostky, puzzle, malovaly a hrály pexeso.