Zdravé tělo 8.-12.2.2021

V tomto týdnu jsme navázali na předchozí téma, kdy jsme si s dětmi začali povídat o těle a smyslech. V pondělí jsme si zopakovali známou písničku “Hlava. ramena, kolena, palce”, ale pro větší zábavu jsme části těla ukazovali na kamarádech. Za pomocí didaktických magnetických obrázků jsme si potom zopakovali celé tělo a sestavili kostru. Velkou pomocnicí nám byla paní asistentka, kterou jsme celou polepili lepítky a označili na ní různé části těla, které jsme si zapamatovali. K tomuto tématu jsme měli také pracovní list. Úkolem dětí bylo nejprve si postavu vymalovat pastelkami, potom rozstříhat podle čar, složit na arch papíru a nakonec nalepit.

Pracovní list lidské tělo

V úterý jsme se zaměřili na hygienu a zopakovali si básničku ke správnému mytí rukou, kterou máme v koupelně. Na obrázcích na nás čekaly bacily, kterým jsme vymysleli jména. Řekli jsme si na které písmenko jejich jméno končí, popsali si jejich vzhled a vymysleli, co nám mohou způsobit. Od bacilů na nás čekaly úkoly, které jsme si mohli vyzkoušet mazací fixou na zalaminovaný pracovní list.

Pracovní list bacily a jejich stíny

Pracovní list bacily a jejich stopy

Pracovní list bacily a emoce

Obrázky bacilů k popisu

Další den jsme věnovali našim zoubkům. Děti si do školky přinesly vlastní kartáček a po každém jídle jsme si pečlivě vyčistili zoubky. Proč si čistíme zoubky a co se nám děje v pusince jsme mohli shlédnout v seriálu “Byl jednou jeden život – Zuby a ústa”.

Další dny jsme si vyzkoušeli ošetřit zranění a každý si mohl vybavit svou vlastní lékárničku. Všichni předškoláci si také vyzkoušeli skládání papíru a procvičili si tak své prstíčky. O bacilech jsme se také učili básničku:

„Zas mě jeden bacil našel,

dostala jsem rýmu, kašel.

Rejdí v krku, rejdí v puse,

proto kukám v jednom kuse.“

Nezapomněli jsme ani na Den svatého Valentýna a pro maminky jsme z lásky vyrobili srdíčko.

http://