Zase spolu 12.-16.4.2021

Ahoj kluci a holky, všechny vás zdravíme ze školičky, která se v pondělí 12. dubna otevřela zatím jen pro předškoláky a děti, jejichž rodiče pracují v potřebných profesích, třeba jako zdravotníci, učitelé, policisté, hasiči nebo vojáci. Na vás ostatní se těšíme až to situace dovolí. Protože jsme se dlouho společně nesetkali, bylo vítání veliké.

Pondělí

To bylo objímání, vyprávění zážitků, smíchu, dotazování. V kroužku jsme si vyprávěli, na co jsme se těšili, po kterém kamarádovi nám bylo smutno, co jsme zažili doma, které aktivity připravené školkou se nám líbily apod. Připomněli jsme si, jak si správně budeme umývat ruce a dodržovat i ostatní pravidla hygieny. Kreslili jsme nebo malovali kamaráda, na přání opakovali oblíbené pohybové hry, stavěli z Lega, vařili v kuchyňce. Počasí nám přálo, před obědem jsme dováděli na zahradě naší školky.

Úterý

Ráno kluky zaujalo prohlížení encyklopedií o zvířátkách, zejména o hadech a ještěrech, které si pak vyráběli z papíru. Pokračovali jsme ve vyprávění o kamarádech, co to je kamarádství, kdo je kamarád – popis nejoblíbenějšího kamaráda (vzhled) i proč ho mám rád, co se mi na něm líbí (vlastnosti). Cvičili jsme ve dvojicích s míčem, tancovali, skládali puzzle, navlékali různé tvary a korálky. Hádali jsme podle hlasu, který kamarád promluvil ve hře „Míšo, probuď se“. Na vycházce po okolí jsme opakovali, co víme o jaru.

Středa

Ve středu nám Barunka vyprávěla o prvním kosmonautovi ve vesmíru. Postavili jsme si raketu, prohlíželi a četli jsme si s kluky o planetách, zajímali nás osudy lidí i zvířat, která se do vesmíru dostala. Procvičovali jsme si tělo na překážkové dráze, zahráli. „Na sochy a na Židličky“.

Čtvrtek

Čtvrtek bylo „Den plný her“. Hráli jsme ve skupinkách pexeso. Černého Petra, Člověče nezlob se, společně stavěli z různých stavebnic. Skládali jsme z částí obrázků obličeje kamarádů k vyjádření „emocí – vysvětlili jsme si, co jsou emoce. Každý si pak na panel emocí umístil svoji značku podle nálady a vytleskávali jsme svoje jména. Děvčata skládala obrázky z mozaiky a navlékala korálky. Kdo si chtěl zahrát na školu, plnil logické úkoly Log vyráběl skládačky ze sešitu Medvídka Nivei.

Pátek

V pátek nás zaujala hra s dinosaury, paní učitelka nám přečetla zajímavosti o některých z nich z velké a oblíbené knihy o dinosaurech. Zopakovali jsme si, co už víme o kamarádství, vyzkoušeli jsme si různé obličeje, procvičovali jazýček, tvář, oči. Procvičili si pozornost, orientaci při úkolech na pracovním listě „Hřiště“, poslechli si veselou píseň od Hanky Zagorové „Kamarád“. Na zahradě jsme se proháněli na kolech a koloběžkách, skákali přes švihadlo.

Kdo si chce vyzkoušet doma, co jsme ještě dělali ve školce, tady má nabídku:

  • Nakresli nebo namaluj svého “nej nej” kamaráda
  • Doma před zrcadlem si vyzkoušej různé obličeje – grimasy
  • Zahrajte si společně nějakou společenskou hru (člověče, pexeso, domino, karty, apod.)
  • Venku si udělej přírodní dráhu a procvič běh, přeskok, prolézání
  • Zkus vypracovat pracovní listy, ke stažení zde

Moc pozdravujeme děti, které za námi ještě nemohou přijít. Spolu s ostatními dětmi myslíme na Vás a budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se Vám daří.

Vaše paní učitelka Bohunka, Hanka a Erika a paní asistentka Jarka