Vítej jaro! 18.-22.3.2024-Berušky

Konečně je jaro tady! Abychom ho přivítali, poslechly si děti krátkou čtenou Jarní pohádku, z papíru vyrobily klíče od jara, které vymalovaly vodovými barvami a zdobily nalepováním ozdob. Naučily se básničku PETRKLÍČ. 

Není není ze železa, přece je to klíč, otevírá bránu k jaru, je to petrklíč. Petrklíč, petrklíč, zima už je pryč, petrklíč petrklíč, od jara je klíč.

V kruhu jsme si povídali o tom, co vše k jaru patří, zpívali písničky s jarní tématikou  s doprovodem ozvučených dřívek.  Zrakové vnímání a koncentraci si děti procvičily při vyhledávání rozdílů mezi dvěma obrázky, ve skupince skládaly z PET víček Slunce, jehož paprsky spolu s  deštěm každý den probouzí a vytahují rostlinky ze země ven. Posloupnost růstu jedné z prvních květin, sněženky, děti skládaly z několika obrázků. Další symbol jara, keř Zlatici, malovaly děti vodovými barvami. Pozorovat a zkoumat jaro jsme se vydali procházkou kolem domů a zahrádek i na nedaleké lesní hřiště. Zde jsme objevili sasanky i plicník, děti skákaly přes švihadla, hrály si míčem, přírodninami, pozorovaly lupou budící se hmyz,  nesměla chybět ani oblíbená hra „Krvavé koleno“.

Ve čtvrtek jsme se rozloučili se zimou vynášením Morany. Dětmi vyrobenou Moranu jsme společně se třídou Sluníček odnesli do řeky Dřevnice. Jemnou motoriku si děti procvičily při sázení osení, pohybové dovednosti rozvíjely děti v další lekci plavání i při pátečním cvičení na Sokolovně.

Hana Pröschlová