Velikonoce 11.-14.4. 2022

Hody, hody, doprovody,

já jsem malý zajíček,

utíkal jsem podle vody,

nesl kopu vajíček.

Potkala mě koroptvička,

chtěla jedno červené,
že mi dá lán jetelíčka

a já řekl ne ne ne.

Na remízku mezi poli,

mám já strýčka králíčka,

tomu nosím každým rokem

malovaná vajíčka.

Velikonoční svátky už ťukají na dveře a spolu s dětmi se na ně všichni velmi těšíme. V komunitním kruhu jsme si povídali, které symboly Velikonoc známe, jak tyto svátky oslavujeme a které tradice dodržujeme doma s rodinou.

Tradiční symbol Velikonoc – vajíčko – nás provázel celý týden. Vyfouknutá vajíčka si děti zdobily mramorovými barvami, aby si jím dozdobily květináč s osením. To papírové zase malovaly žlutou barvou, aby z něho dolepením očí, zobáčku a natrhaného papíru vzniklo klubající se kuřátko ze skořápky. Velikonoční přáníčko pro rodiče děti vyrobily s motivy slepičky a kuřátka. Při této činnosti se také nabídla otázka: Co bylo dříve, vejce nebo slepice? Zahráli jsme si pohybovou hru Na černou slepičku, zacvičili jsme si s dřevěnými vajíčky nebo jsme vyznačené vajíčko na koberci zdobili barevnými PET víčky.

Přečetli jsme si Velikonoční pohádku o zajíčkovi a zhlédli z cyklu příběhů Chaloupka na vršku díl s názvem „Jak se pomlázky ztratily.“

I tento týden jsme se vydali do lesa, kdy jsme cestou k němu pozorovali rozkvetlé zahrádky plné jarních květin a rozkvetlých stromů.

V tomto týdnu k nám do třídy Berušek přišly dvě nové děti, dívenka Sofia a chlapeček Egor. Oba si velmi rychle zvykají na nové prostředí a přizpůsobují se dění ve školce. Děti nové kamarády moc hezky přijaly mezi sebe, seznamují je s hrami a hračkami a pomáhají jim zapojit se do činností ve třídě.

 

Všem dětem a rodičům přejeme veselé Velikonoce, bohatou pomlázku a spoustu krásných jarních dní.

Paní učitelka Lenka