Včelky 24.-28.5.2021

V průběhu týdne jsme se seznámili s včeličkami a jejich životem. Na úvod každého dne jsme si prozpěvovali písničku “Na políčku v jetelíčku”  a rozpohybovali tělo motivační básničkou:

Nevídáno, neslýcháno brouček cvičí každé ráno,

nejdřív nohy protahuje, do výšky se natahuje,

potom ještě dřepy dělá, on je pilný, jako včela.

Mezi hlavní činnosti patřilo tvoření, které podporuje nejen kreativitu, zručnost a jemnou motoriku, ale má navíc význam i pro rozvoj vytrvalosti a trpělivosti, které jsou před vstupem do školy žádoucí. K tématu včel jsme zapojili další činnosti a hry, jako je např. vytleskávání slabik, určování
prvního nebo posledního písmene ve slově, v rámci matematických představ jsme porovnávali
počty včeliček. Nechyběly ani pracovní listy, ve kterých jsme počítali včelky, procvičili správné držení tužky při obkreslení dráhy letu včelky (horní oblouk, smyčka) do úlu.

Počasí nám uprostřed tohoto týdne umožnilo focení a to tentokrát v lese. Paní fotografka vybrala velmi hezké místo hned na kraji lesa, takže se určitě můžeme těšit na krásné fotky dětí a jejich kamarádů.

Konečně k nám také mohlo zavítat divadlo s výbornou paní Borošovou z Divadla pro dětského diváka. Tentokrát nás ohromila pohádkou “O včelí královně”. Představení bylo úchvatné, děti jako ostatně vždycky byly často aktivně zapojovány, ale to co je nejdůležitější, neměly sebemenší problém udržet pozornost  po celou dobu téměř hodinového představení.

Na závěr týdne jsme si nejen pochutnali na sladkém medu, ale hlavně také využili příznivého počasí a možnosti pozorovat včelky venku ovšem z dostatečné vzdálenosti.