U nás doma 2.-6.5.2022

Máme tu měsíc květen, měsíc máj. Všechno kolem nás kvete a krásně voní. V tomto voňavém a krásném měsíci lásky mají druhou květnovou neděli všechny maminky svůj velký den, slaví svátek matek. A my nesmíme zapomenout a maminkám popřát a poděkovat za jejich lásku a starost o nás.

Celý týden jsme věnovali povídání o maminkách. Popisovali jsme, jak maminka vypadá, co ráda nosí oblečeného nebo co ráda jí, jak se jmenuje, kde pracuje a co v práci dělá. Některé děti věděly, kolik má maminka roků, co ji nejvíce zajímá a baví. Po přečtení příběhu „Kdy je maminka nejkrásnější“ jsme si společně sdělili řešení této otázky, např. “když se směje, dá mi pusu, čteme si společně, hrajeme si,…”

Pro maminky děti vyráběly přáníčko, ze slaného těsta modelovaly srdíčko, ozdobily ho  kořením a mašličkou. Předškoláci vyráběly maminku z tvrdého papíru, vlny a dokreslili detaily postavy. Některé děti skládaly tulipány z barevných papírů, jiné otiskovaly ruličky do tvarů květinek. Skládali jsme puzzle rodiny, hráli společenské hry Člověče nezlob se,  pexeso, věž, domino, Kloboučku hop a jiné…Naučili jsme se krásnou básničku o mamince a novou písnička „Tulipán pro maminku“. Užili jsme si další dopoledne v lese, kde si předškoláci procvičili vázaní smyček, uzlů a mašliček.

Během týdne děti dle své fantazie malovaly a kreslily obrázky na téma “Mír”, které si budete moct prohlédnout na výstavě, která bude v centru Zlína připravena v rámci květnového Mírového běhu.  Blíže o Mírovém běhu 2022 zde

V pondělí  přijelo do školky divadlo s pohádkou „Kykyryký“ a ve středu šli předškoláci plavat. Největší akcí týdne se stalo čtvrteční relaxační odpoledne pro maminky. Na zahradě byly pro ně  přichystány odpočinkové zóny s kadeřnickým salónem, masáže, tetovací studio, manikúra a kosmetika, nechybělo občerstvení v podobě zmrzlinového poháru, který jim děti připravily.

Všem maminkám a babičkám přejeme krásnou sváteční neděli.