Týden se svatým Václavem 29.9.-2.10.2020

Tento týden jsme zahájili povídáním o prožitém prodlouženém víkendu. Děti se poté z krátkého příběhu dozvěděly o životě svatého Václava. Jeho jméno si podle předlohy pokusily vymodelovat z plastelíny, také měly možnost si nazdobit královskou papírovou korunu. Zejména kluci měli velkou chuť stavět velkolepé hrady z kostek. Později v týdnu se jim též podařilo hrady také nakreslit a poté  ještě vylepšit vylepením dřevěných tyčinek.

Ve středu k nám přijelo divadlo s pohádkou O šípkové Růžence. Pan Taraba děti nádherně vtáhnul do děje příběhu, zazpíval také za doprovodu kytary několik známých písní například Hajný je lesa pán. Paní učitelka Lenička si na chvilku dokonce  zahrála princeznu Růženku. Motivací pro nás po téhle krásné pohádce bude sběr šípků. Při cestě na Sokolovnu jsme totiž objevili bohatě obsypaný keř, takže si určitě příští týden najdeme chvilku a šípky půjdeme nasbírat. Šípková Růženka nás též provázela při čtvrteční logopedické chvilce a hraním si se slovy začínající hláskou R.

Než jsme se  v pátek vydali  do tělocvičny, prohlédly si děti sokolské deníčky a na první stránku pečlivě  napsaly každý své jméno. Stihli jsme ještě vylosovat z klobouku prvního šťastlivce, u kterého budou přes víkend naši dva kamarádi Fanda a Tázinka. Netradiční jízda v trolejbuse s rouškami proběhla bez sebemenší  komplikace. Děti byly velmi zodpovědné, dodržovaly pravidla, které jsme si předem domluvili.

V tělocvičně jsme se nejprve rozehřáli pohybovou hrou “Na rytíře a princezny”,  procvičili si starty a různé druhy běhu, pak se rozdělili na tři skupiny a střídali se na  různých stanovištích. Na prvním si děti procvičovaly obratnost na překážkové dráze, druhé stanoviště trénovalo správný odraz při opravdu rozmanitých druhů skoků  na trampolíně. Děti skákaly do dálky, výšky, pozpátku, snožmo, po jedné noze a někdy se po trampolíně jen tak proběhly. Ne třetím stanovišti si mohly vyzkoušet  skoky do tzv. molitanové peřiny. V Sokolovně nám bylo jako vždycky tak dobře, že jsme úplně zapomněli fotit. Příště se určitě polepšíme.