Těšíme se na Ježíška 12.-22.12.2022

V polovině prosince nám udělala velkou radost sněhová nadílka. Na zahradě děti pozorovaly ve sněhu otisky stop, prohazovaly lopatou ve sněhu cestičky, dělaly andělíčka, tvořily sněhové koule a sněhuláky. Užili jsme si také koulování, klouzání, pozorovali led i rampouchy a určovali vlastnosti sněhu a ledu. Do ptačích krmítek jsme sypali zrní, slunečnici a jiné dobroty, které děti v hojné míře přinesly z domova (tímto rodičům moc děkujeme). Přes okno jsme pak pozorovali a určovali ptáčky, kteří si na nich pochutnávali.

Společně jsme ve třídě nazdobili stromeček (naučili se o něm písničku) a pilně nacvičovali na vystoupení pro rodiče, babičky a dědečky. Připravili jsme si pro ně pásmo “Jak se vaří Vánoce” a  netradiční betlémský příběh, ve kterém děti vystupovaly jako zvířátka. Součástí vánočního programu byla i ochutnávka cukroví a tvoření jednoduchých vánočních ozdob.

Dny do Vánoc jsme počítali pomocí adventního kalendáře, ve kterém čekaly na děti drobnosti, pomocí obrázků děti poznávaly symboly Vánoc, zpívali a poslouchali jsme koledy, rytmizovali písně hrou na tělo a pomocí orffových nástrojů, vyráběli a zdobili papírové stromečky, baňky a jiné vánoční ozdoby. Z usušených bylinek (máta, meduňka, měsíček) z naší bylinkové zahrádky jsme tvořili voňavé dárečky pro rodiče. Několik dětí se také vydalo společně se třídou Berušek na pravidelné páteční cvičení do Sokolovny a do Krajské knihovny, kde byl připravený program o vánočních tradicích a zvycích.

Několik dní před vánočními prázdninami byl ve školce slavnostní “Štědrý den”. Pod stromečkem děti našly spoustu dárků od Ježíška, u oběda seděly při společné tabuli, ochutnávaly cukroví (které nám přinesli hodné maminky), hrály si a užívaly předvánoční pohodu.