Tady bydlím já 10.-14.5.2021

Krásné prosluněné pondělí jsme zahájili týden opět zase všichni pohromadě. Pro některé po velmi dlouhé době bylo setkání s kamarády moc radostné. Po přivítání jsme se společně podívali na divadelní představení, které připravili předškoláci v minulém týdnu pro maminky k svátku.

Dále bylo na programu povídání o tom, kde každý z nás bydlí, připomenuli jsme si všechny členy domácnosti včetně zvířátek a pak už jsme se společně vydali  na trasu Slovenská, Borová, Obeciny, Příkrá. Všechny děti, které bydlí na zmiňovaných ulicích nás bezpečně dovedly ke svému domečku. V tento den bylo opravdu dost horko, takže po cestě jsme si hodně povídali o koupání, zmrzlinách a letním dovádění. Další naplánovanou trasu směr Lazy jsme si raději nechali až na čtvrtek, kdy sluníčko už tak moc nehřálo, no a domečky dětí, které bydlí o kousek dál jsme v úterý alespoň pozorovali virtuálně na naší interaktivní tabuli.

Počasí nám první tři dny v týdnu opravdu připomínalo léto, děti si moc přály společně trávit čas na naší milované zahradě, ale stihli jsme si zajít i do lesa, kde nás čekalo sázení našich vypěstovaných stromečků ze žaludů a pak také stavění domečků pro zvířátka, nebo skřítky.

Po celý týden jsme si povídali nejen kde bydlíme, jak se nazývá naše město, ale připomenuli jsme si také celou Českou republiku s jejími státními symboly, jazykem, hymnou a státní vlajkou. Každý den nás provázela písnička Zpívejme si zpívejme, která nám vždy připomněla , že s písničkou je opravdu na světě veseleji.

Děti si také  stihly vyrobit svůj papírový domeček snů, důkladně procvičit celé tělo na překážkové dráze a s paní asistentkou Erikou vytvořit z keramické hlíny další nádherné výrobky, na které se můžete opravdu moc těšit. S básničkou  Byl jeden domeček jsme pořádně procvičovali paměť.

Byl jeden domeček,
v tom domečku stoleček,
na stolečku mistička,
na mističce vodička,
v té vodičce rybička.
Kde je ta ryba?
Kočka ji snědla.
Kde je ta kočka?
V lesy zaběhla.
Kde jsou ty lesy?
Na prach shořely.
Kde je ten prach?
Voda ho vzala.
Kde je ta voda?
Voli ji vypili.
Kde jsou ti voli?
Páni je snědli.
Kde jsou ti páni?
Na hřbitově zakopáni.

Na konci týdne však byla velkým tématem  Škola v přírodě. Paní učitelka Lenka dětem povídala o tom, kde a jak  budeme  trávit společný čas. Snad se nám podařilo některé váhavé děti přesvědčit, že indiánský týden ve Vizovicích bude opravdu zábavný.

Mějte všichni krásný víkend