Slavíme Den dětí 31.5. – 4. 6. 2021

Končí nám máj a začíná červen. První červnový den je Mezinárodním Dnem Dětí a tak jsme se ho rozhodli náležitě oslavit. Oslavovali jsme celý týden. V Pondělí jsme měli u dětí velmi oblíbený hračkový den. Z domu si každý může přinést jednu vlastní hračku a mít ji sebou ve školce.

V úterý potom vypukla ta pravá oslava. Den začal karnevalem v kostýmech a tančením ve třídě. Hráli jsme oblíbené hry na sochanou a židličkovanou a hrála nám k tomu hudba. Na zahradě pak byly pro děti nachystané sportovní stanoviště a soutěže. Nechyběla opičí dráha, přecházení po laně a na konec pro všechny byla vytoužená odměna.

Protože máme také trochu mlsný jazýček, zkusili jsme si vymodelovat i zvířátka. Nemodelovali jsme ale z plastelíny, nýbrž ze slaďoučkého marcipánu. Zkoušeli jsme to podle obrázkových předloh, kde jsme měli fotopostup. To jak se nám to povedlo jste možná mohli vidět doma.

V oslavách jsme nemohli vynechat ani procházku do lesa a navštívili jsme nedalekou tůňku, kde chodíme pozorovat pulečky. Vlastně teď už možná žabičky…