Revika 7.6. – 11.6. 2021

Indiáni na Revice

V pondělí po vybalení kufrů, dobrém obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali na nejdelší výpravu z celého týdne. Cílem byla výborná zmrzlina z čokoládovny ve Vizovicích, která mimochodem chutnala opravdu skvěle. Stihli jsme také prozkoumat  zámeckou zahradu s úchvatnými vzrostlými stromy, které vybízely ke zkoušce obratností. Všechny děti v ní obstály na jedničku. Další zatěžkávací zkouškou byla zpáteční cesta. Spoustu mezizastávek nám pomohlo k tomu, abychom šťastně dorazili zpátky na penzion. Večer nás čekalo promítaní pohádky na dobrou noc a pak hned šup do postýlky. Některým dětem bylo trochu smutno, ale nakonec se všem podařilo usnout.

Druhý den v úterý nás dopoledne čekalo tvoření indiánských čelenek a triček a taky různé indiánské hry.  Odpoledne jsme navštívili kozí farmu, kde jsme byli v přímém kontaktu se stádem přítulných koz. Děti byly unešené, ani se jim z pastviny nechtělo odejít. Lákadlem byla ochutnávka kozích sýrů a zmrzliny. Zpáteční cestu jsme si ještě zpestřili broděním v potoce a ani odtud se dětem vůbec nechtělo i když téměř žádná noha nezůstala suchá.

Středeční dopoledne jsme opět tvořili, tentokrát nás čekala výroba lapače snů, odpoledne pak vycházka  lesem na Janův hrad, kde si děti mohly vyzkoušet chůzi po laně a také nezvykle dlouhou houpačku. Neuvěřitelným množstvím energie děti oplývaly a  i po dosti náročném programu zvládly tancovat na diskotéce o sto šest. Několik písniček na přání zaznělo, ta poslední…..Jede, jede mašinka děti odvedla v podvečer do jejich postýlek.

Kdo si nestihl vyrobit  lapač snů, měl možnost ještě ve čtvrtek dopoledne, ovšem až po bubnování, které nám přijela na opravdové šamanské bubny ukázat a naučit nás, jak se na ně hraje náčelnice YANNI. Zlatým hřebem indiánského týdne na Revice však byla  honba za pokladem, opékání a stezka odvahy. Poklad se našel, špekáčky se opekly a všichni zvládli dojít na konec stezky v úplné tmě. Máte opravdu velmi statečné děti.

Po celkem náročném čtvrtku jsme v páteční dopoledne už jen zvládli dobře zabalit kufry a udělat si malou anketu. Hádejte, co mělo největší úspěch? No přece stezka odvahy.

V průběhu týdne jsme se naučili nejen indiánský pozdrav, ale také krásné indiánské písničky a básničky které Vám děti předvedou příští týden ku  příležitosti pasování předškoláků.

Máte se na co těšit