Šel zahradník do zahrady 5.-9.10.2020

První říjnové dny jsme začali povídáním o podzimu se zaměřením na zahradu. Zazpívali si nám již známé písničky ” Pod naším okýnkem, Měla babka” a naučili se taneček “Šla Nanynka do zelí.” Zatancovat si ho můžete i doma s rodiči nebo sourozenci podle videa.

Předškoláci vyrobili papírový košíček, při kterém si procvičili skládání, stříhání a lepení papíru. Děti 4-5 leté košík s ovocem a zeleninou modelovaly z plastelíny, nejmladší dětí uvolňovaly zápěstí  krouživými pohyby při kreslení jablíček, mačkali jsme papír do tvaru jablíčka. Ovoce jsme třídili dle druhů, hráli na obchod, dramatizovali pohádku “O veliké řepě”, procvičovali pojmy – před, za, první, poslední. Pohádku jsme zkusili také výtvarně vyjádřit.

Při pobytu venku jsme v okolí pozorovali ovocné stromy a práci lidí na zahrádkách. Na školní zahradě si vyzkoušeli práci zahradníka, sklízeli jsme ze záhonků dýně, řepu, sbírali ořechy, hrabali jsme listí, zametali a také poskládali žebřík. Velkou radost nám udělalo nádherného podzimního počasí, mohli jsme být každý den venku i v lese, dopoledne i odpoledne.

K procvičování grafomotoriky, třídění a početních představ přikládáme pracovní listy (v posledním obrázku vyber z různých délek žebříků a přiřaď ho ke stromu podle jeho výšky) – zde.