Řemesla v pohádkách 22.-26.2.2021

V tomto týdnu jsme zakončili naše povídání o řemeslech a řemeslnících hrou na zahradníky, rybáře a pekaře.  V pondělí jsme začali pohádkou “Jak zasadili semínko”  z příběhů Křemílka a Vochomůrky. Povídali jsme si o práci zahradníka, jaké potřebuje k práci na zahradě nářadí, co s kterým nářadím dělá a zasadili jsme do hlíny semínka. Co nám vyroste? Necháme se překvapit.

Zpívali jsme a tancovali taneček “Šel zahradník do zahrady”, skládali papír do tvaru sněženek a tulipánů, otiskovali barvy, v grafomotorickém cvičení procvičili horní a dolní oblouk (žížalu), počítali květiny (orientace v číselné řadě do 6), předškoláci určovali počet slabik u zahradnického nářadí, skládali dějovou posloupnost růstu květiny a luštili “květinové” sudoku.

Středou nás provázela pohádka “O zlaté rybce”. Děti vyráběly rybářské sítě, lovily ryby z rybníka na dřevěnou udici s magnetem, provlékaly provázek rybou z papíru, pozorovaly a krmily živé rybičky v akváriu ve třídě. Naučili jsme se novou pohybovou hru “Rybáři”, zpívali píseň “Rybička maličká” , motoriku mluvidel si procvičili v dechovém cvičení. Během týdne jsme také oslavovali narozeniny několika dětí.

Ve čtvrtek jsme si hráli na pekaře. Modelovali z plastelíny chléb, koláče a rohlíčky, vykrajovali perníčky. Papírové koláče jsme zkoušeli poskládat z několika dílků (najdete je zde) a společně jsme si převyprávěli pohádku “O perníkové chaloupce”. 

Při pobytu venku jsme hledali první symboly jara a užívali si na zahradě hřejivých paprsků skoro již jarního sluníčka. K domácímu procvičování můžete využít vzdělávací nabídku pracovní listů.

Na konec týdne jsme se moc těšili, čekal nás “Hračkový den” a také jsme si vyzkoušeli práci pekaře – pekli jsme tyčinky z listového těsta (se sýrem, kmínem nebo solí). Jen se podívejte, jak nám celý týden šla práce pěkně od ruky.