Řemesla a povolání 22.-26.2.2021

Tento týden provázelo sluníčko naše nové téma povolání a řemesla.

V pondělí a v úterý jsme si s předškoláky povídali o různém povolání. Využili jsme naší novou interaktivní tabuli, což děti velmi zaujalo, protože si tak mohly samy vyzkoušet, jak se s tabulí pracuje na jednotlivých úkolech. K povolání přiřazovaly obrázky nástrojů a pomůcek, které člověk potřebuje k tomu, aby mohl určené povolání vykonávat. Samozřejmě, že k povolání patří i odměna za vykonanou práci a my jsme si ujasnili jejich funkci (k čemu peníze potřebujeme a za co je utrácíme). Na písničce “Není nutno” jsme si názorně vysvětlili, co si můžeme za peníze koupit a co nemůžeme.

Z pracovních činností dětem bylo představeno povolání kosmetičky, což byla velká zábava. Děvčátka měla možnost si vyzkoušet manikúru se skutečnými laky na nehty a naši kluci pedikúru. Cukráři si tvořili muffiny z papíru s barevným posypem a švadlenky zase šatičky (holčičky) a tričko (kluci). Musíme zmínit i děvčátka, která tvořila jarní dekorace na výzdobu naší školky. Práce se jim dařila, hezky jsme si u tvoření povídaly a prozpěvovaly. Moc je za to chválíme.

Ve středu jsme si s dětmi zopakovali, jaká povolání a řemesla už známe, a pak si každý nakreslil povolání, které ho nejvíce zaujalo, připadalo mu zajímavé, nebo se o něj nejvíc dozvěděl. Následně nám každý své povolání představil a popsal svůj obrázek celé třídě. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to bude ve škole, když je paní učitelka vyvolá a oni předstoupí před celou třídou. No co vám budeme povídat…děti jsou velmi nápadité, objevil se nám ve třídě dokonce kosmonaut a paní bylinkářka.

Pobyt venku jsme si náramně užívali nejen na naší dětmi velmi oblíbené zahradě, ale též na hřišti v blízkém okolí. Teplé počasí nám dovolilo si zahrát první fotbalové zápasy za přítomnosti dětských fanoušků, kteří svými hlasy burcovali  hráče k fantastickým výkonům.

Na závěr týdne jsme si zahráli na školu a vyzkoušeli obrázkový diktát. Děti musely pečlivě poslouchat jednotlivé pokyny a podle nich nakreslit obrázek. Celý týden jsme uzavřeli povídáním o kamarádství, co to znamená mít někoho rád, jaké to je, když se na někoho zlobím, jak důležité je odpouštět a říct kamarádovi, za co se na něj zlobím, nebo proč ho mám rád. Na koberec jsme pak rozložili papíry, které byly označeny značkami dětí. Úkolem bylo chodit volně po třídě a každému na označený papír tužkou  něco hezkého nakreslit, například srdíčko, kytičku, nebo usměvavou pusu. Děti si tak vzájemně předaly vzkazy a nakonec byly velmi překvapené, kolik hezkých obrázku se u každého objevilo.

Pracovní listy z tohoto týdne najdete zde