Hurá do školičky 1.-4.9.2020

První týden po prázdninách si naše “Sluníčka” především hrály, opakovaly si jména kamarádů, které dlouho neviděly, seznamovaly se s novými dětmi, novou paní asistentkou a obrázkovými značkami, které děti ve školce provází a symbolizují jejich místo, skříňku, židličku, postýlku, ….

Nejstarší děti, předškoláci si zkusily svou značku nakreslit a také už zkoušejí napsat své jméno. Protože jsme třída ” Sluníček”, nejmladší děti si uvolňovaly své ručky při jeho kreslení na velký formát, některé děti se sluníčko pokusily vymodelovat z plastelíny. Předškoláci si procvičily stříhání po čáře a lepení proužku paprsků. Zrakové rozlišování potrénovaly při hledání odlišného obrázku v řadě.

Děti si také brzy všimly, že ve třídě chybí naši skřítkové “Fanda a Tázinka” , kteří nás provázejí celým rokem, vydali jsme se je společně hledat po školce. Navštívili jsme kuchyň a paní kuchařky, tetu školnici, třídu dětí “Berušek”, zahradu, ale Fanda s Tázinkou nikde. Děti napadlo, že by skřítkové mohli být třeba v nedalekém lese, kde chodíváme během roku na vycházky. V pátek jsme se tam vypravili a – “co myslíte, našli jsme je”???

Odpočívali si uprostřed pohodlné postýlky ze suchých větví. Do lesa se vypravili za zvířátky, aby jim tam samotným nebylo smutno, když byly děti o prázdninách doma. To bylo radosti ze společného shledání. V lese jsme také našli spoustu nejrůznějšího materiálu, ze kterého jsme vytvořili přírodní obrázek – mandalu. Při cestě do lesa i v lese jsme potkali naše “psí” kamarády, které již dobře známe a oni nás, proto jsme si je mohli i pohladit. A protože to v lese bylo “žůžo” a moc se nám tam líbilo, budeme tam chodit častěji, aspoň jednou za týden.

Tady je pár fotek z prvních dní.