Distanční výuka – třída Sluníčka

Milí předškoláci, ze třídy Sluníček,

tento týden se stalo, že nás zůstalo ve třídě málo. V posledních dvou týdnech byly tématem našeho povídání, aktivit a her pohádky. Protože pohádky jsou lékem na každou bolístku a trápení, je v ní ukryté ponaučení a všechno v ní vždy dobře dopadne, zůstali jsme u tohoto tématu. Zopakovali jsme si, co jsou pohádky (vyprávěné příběhy), jak vznikaly (vymyšlené nebo popsané zážitky, které si lidé mnohdy neuměli vysvětlit), jak se šířily mezi lidmi (vyprávění, zapsáním nebo nakreslením, čtením).  Pohádky jsou nejen napsané v knihách, ale hrají se také v divadle, jsou zfilmované, hudební i veršované. Minulý týden jsme s dětmi hráli pohádku O Červené Karkulce. Tento týden jsme se podívali na její hudební zpracování autorů Svěráka a Uhlíře, můžete si ji pustit ZDE. 

Výzvy pro děti:

Co udělala Karkulka špatně? Napadá vás, co by měla Karkulka udělat jinak? Podívejte se, jak si s neodbytným a hladovým vlkem poradila Karkulka ZDE. 

 

POHÁDKOVÉ DVOJICE 

Rodiče ti přečtou 1 pohádkovou postavu a si vzpomeň, kdo k ní patří.

Křemílek a …..                                   Pat  a …..

kočička a ……                                     Bolek…….

Malá čarodějnice…..                           motýl Emanuel……

Bobek a …..                                         Ája …….

Štaflík a…….                                        Šebestová a ……..

Manka a …..                                         Jery a ……

 

VEČERNÍČEK 

Nejvíce známe pohádek od kamaráda Večerníčka. Zkus Večerníčka nakreslit a poskládat mu jeho čepici z papíru. Určitě ti udělá radost i písnička „Večerníček“, můžeš se ji naučit zpívat, odkaz najdete ZDE. 

Pojď s námi plnit i další aktivity, k vytištění ZDE. 

Víš, co bys neměl nikdy udělat, když se potkáš s cizím člověkem? Najdi cestu rytířů k drakovi!

Každý rytíř jezdí na koni. Zkus jedním tahem koníka obtáhnout. Jezdí rytíř opravdu na koni? Náš jede i na jiném zvířátku, zjistíš na jakém? Umíš vytvořit pohádkové dvojice, které mají stejně začínající název? Zkus sám rodičům vyprávět svou oblíbenou pohádku.

Těšíme se, až se zase uvidíme.

paní učitelka Bohunka, Hanka a Erika