Potkal mrazík metelici

11.1. – 15. 1. 2021

Konečně přišla ta chvíle, na kterou všechny děti čekaly: Napadl sníh! A bylo ho opravdu hodně. Celý týden jsme proto věnovali zimě. Na začátku týdne jsme si povídali o 4 ročních obdobích a popisovali co se v každém dělá. Ukázali jsme si a roztřídili spoustu obrázků do každého ročního období. Více jsme se pak zaměřili na zimu a vyzkoušeli si popis obrázku se zimní tematikou: Co držel sněhulák v ruce? Kolik dětí bylo na obrázku? Na co si děti hrály?

Na začátku týdne nám začalo taky mrznout a tak jsme chtěli vyzkoušet pár pokusů s vodou. Bohužel asi nemrzlo dostatečně a tak nám voda nezamrzla. Děti všechno bedlivě sledovaly za oknem a snad se nám to podaří v následujícím týdnu.

1. malování barevnými ledovými kostkami

2. která voda zamrzne rychleji a který led se rychleji rozpustí (obyčejná, sladká, slaná voda)

3. doba ledová – necháme zamrznout hračku v ledu a budeme ji vysvobozovat

V metodě dobrého startu na nás čekala další písnička: První sníh. Je to písnička o tom jak potkal mrazík metelici a společně tancovali. První den si děti písničku poslechly. Diskutovali jsme spolu a vysvětlili si co všechna slova v písničce znamenají. Druhý den jsme se písničku naučili zpívat s kytarou a připojili vytleskávání rytmu. K písničce jsme také připojili logopedickou chvilku a procvičili si správné dýchání, hybnost jazýčku a naučili se jednoduchá říkadla: Pan hajný má vrabce v kapse. Jelen se nese po lese. Zamete to ta teta nebo nezamete to ta teta. Nakonec jsme se písničku naučili kreslit do rytmu.

Na ozdobu do školky jsme si vyrobili papírové sněhuláčky s vlastními jmény a rozmazkami si vystínovali sněhové vločky. Děti si během týdne plnily také pracovní listy.

Odměnou nám byla naše zahrada se sněhem, kde jsme se mohli vyřádit.

http://