Pomáháme kočkám…

Vážení rodiče,

ráda bych Vás informovala o předání finanční podpory pro zlínský kočičí útulek Dobré ruce, který se s Vašim velkým přispěním podařilo vybrat v době konání Tříkrálové sbírky v naší mateřské škole. K předání daru ve výši 2 500,- Kč majitelce útulku paní Janiškové došlo minulý týden.

Nejraději by šly dar předat do útulku všechny děti, aby to ale bylo spravedlivé, rozhodlo losování. Z každé třídy byly vylosování 2 zástupci (celkem 4 děti), které se spolu s 2 paní učitelkami vydaly dne 10.3.2022 dar předat.
Již venku před domem nás přivítal kocour Lojzík, který je zároveň maskotem útulku. Děti předaly kočičí mámě paní Janiškové finanční dar v obálce s nakreslenými kočkami a sledovaly, odkud se najednou kolem nich objevilo tolik různobarevných chlupatých stvoření. A pak se dlouhou chvíli jen hladilo a mazlilo. A protože jsou děti zvědavé, zajímalo je, jak se jednotlivé kočky jmenují, jak se do útulku dostaly a kolik je v útulku právě koček. Zkusíte si tipnout? V ten den to bylo něco přes 50 kousků. A protože jsme nechtěly paní Janiškovou dlouho zdržovat od práce, raději jsme se rozloučily a stihly ještě mrknout do nedávno otevřené kočičí kavárny.

Děkujeme Vám za přispění do této sbírky, i malá pomoc může být velká, a když spojí svou pomoc dohromady více lidí, mohou se dít i zázraky. Děti mají přirozenou touhu pomáhat a když se jim ukáže, jak mohou být pro ostatní prospěšní, jdou s nadšením do toho!

za kolektiv mateřské školy, Hana Pröschlová

fotky si můžete prohlédnout zde