Pojďte s námi do pohádky 23.-27.1.2023

V pohádkovém duchu jsme pokračovali s nabídkou vzdělávacích aktivit i v tomto týdnu. S dětmi jsme si zopakovali názvy známých pohádek, vzpomínali na pohádky, ve kterých je hlavním hrdinou princ, princezna nebo král, královna, kde všude můžeme pohádky slyšet nebo vidět. Děti zkoušely chodit jako princezny (pan král), skládaly pohádkové kostky, dějovou posloupnost pohádek podle obrázků, skládaly z dílků koruny, zdobily princeznovské šaty provlékáním barevné šňůrky a seznámily se s hudebně pohybovou hrou Na Růženku. 

Společně jsme se radovali ze sněhové nadílky. Děti si poslechly čtenou pohádku O Sněhurce – děvčátku ze sněhu. S doprovodem klavíru se děti učily zpívat píseň Vločky. Vločky děti lepily z papírových proužků, skládaly z různých stavebnic, kostek a dřívek, procvičily si skládání papíru na polovinu, střihání po čáře a navlékání korálků. Sněhurku děti  malovaly temperovou barvou. Venku jsme modelovali ze sněhu různé tvary, koule, stavěli sněhuláky, otiskovali stopy, dělali andílky, pozorovali sníh a led.

V pátek si děti zacvičily na Sokolovně, protáhly se při zdravotních cvicích, zahrály si hru Na kočku a myš, zdolávaly překážkovou dráhu a trénovaly dovednosti s míčem (kutálení, házení, chytání, kopání).