Pohádky 6.-10.3.2023

Tímto týdnem nás, stejně jako minulým, provázely pohádkové postavy. Bohužel všude kolem nás řádí zákeřné nemoci, které zasáhly i naši školku. Kvůli nemocnému pedagogickému sboru jsme museli být ve skromném počtu spojení do jedné třídy. Pro nás to však nebyl žádný problém a i tenhle týden jsme si náramně užili! Také nás kvůli sníženému počtu paních učitelek navštívila paní učitelka Lucinka s Janečkem, se kterými jsme si zahráli plno skvělých her.
V pondělí jsme si hráli na krále a královny. Králové si pro svou říši postavili i mohutné hrady a zámky z lega a kostek. V úterý jsme si povídali o krásné Sněhurce a jejich sedmi trpaslících. Vyrobili jsme si společně trpaslíky i vybavení jejich malinké chaloupky. Díky hezkému počasí jsme se vydali do lesa, kde jsme nasbírali přírodní materiál, který nám sloužil k tvoření výrobků další dny. Ve středu nás navštívil Jeníček s Mařenkou a dozvěděli jsme se o jejich setkání s Ježibabou v perníkové chaloupce. Společně jsme si vytvořili perníčky, na které se nám sbíhala chuť ještě další den. Ve čtvrtek jsme si povídali o důležité vzájemné spolupráci, kterou nám připomněla pohádka O třech prasátkách. Na nástěnce teď máme vystavené naše tři domečky z pohádky, které jsme si vyrobili z přírodních materiálů. Po svačince jsme si vyzkoušeli postavit domečky i v lese. Děti si hezké počasí moc užívaly a z lesa se nikomu nechtělo vracet zpátky do školky. V pátek nás čekal poslední den s naší praktikantkou Adrianou, a tak jsme ze sebe udělali prince a princezny a zahráli jsme si židličkovanou a další super hry.
Celý týden jsme si i ve sníženém počtu moc užili a těšíme se, jaké další hry a dobrodružství si pro nás školka připraví!

Všechny zdraví paní učitelka Adrianka