Podzimní zahrádka -O jablíčku 3.-7.10.2022

Typické podzimní ovoce – jablíčko, bylo námětem vzdělávacích aktivity třídy Sluníček během celého týdne. V pondělí si děti poslechly čtenou motivační pohádku „Jabloňové království” . Společně jsme si povídali, jaká mohou jablka být, jakou mají barvu, tvar, vůni, kde rostou a co si z nich můžeme připravit, uvařit, upéct.

Jablíčka děti kreslily voskovkou i malovaly barvami a štětcem (přičemž si krouživými pohyby procvičily ohebnost zápěstí), namáčené v barvě otiskovaly na papírovou zavařovací sklenici (jablečný kompot). Společně jsme si zopakovali známá podzimní říkadla „Byla jedna babka a Foukej, foukej větříčku“, s doprovodem klavíru jsme zpívali písničku „Pod naším okýnkem”. 

Ve středu nás odpoledne čekalo společné odpoledne s rodiči Jablíčková zahrada, na kterou jsme se pečlivě připravovali. Pekli jsme pro ostatní na ochutnávku štrůdl, připravovali salát z jablek a mrkve, zvládli jsme společně i nepečený jablečný dort. Jablíčka děti loupaly, krájely, strouhaly, válely těsto, pokládaly na něj nastrouhaná jablka, rozinky a cukr se skořicí. Krásně nám to jablíčkově ve školce vonělo.

Poprvé jsme se také vypravili do lesa. Cestou jsme si všímali měnící se přírody, stromů, děti pomocí lupy prozkoumávaly okolí, sbíraly a hrály se s přírodninami. Přírodniny také nalepovaly na papírové jablíčko.

Během týdne jsme hráli pohybové hry Na medvěda, Kolo mlýnský, v didaktické hře Chodím, hledám děti vyhledávaly ve svém okolí tvar kruhu, barvy procvičovaly při hře Čáp ztratil čepičku.

V pátek jsme si společně užili Hračkový den. V tento den si děti mohou přinést oblíbenou hračku z domova, kterou představí ostatním (poví od koho ji dostaly, z čeho je vyrobená, předvedou co umí) a společně s ostatními se s hračkami hrají.

všechny moc zdraví paní učitelka Bohunka a Jana