Opět spolu Berušky 12.-16.4. 2021

Po dlouhém odloučení jsme se konečně opět setkali, bohužel jen s předškolními dětmi a to ještě navíc v omezené skupince, ale i tak byla radost na místě. Zaměřili jsme se zejména na to, aby nám spolu bylo dobře. Opakovali jsme si pravidla, hráli různé kooperativní hry, hodně jsme si také povídali o tom, jaké to bylo být doma tak dlouhou dobu a nevidět se s kamarády.

První den v pondělí nám počasí opravdu moc přálo, takže jsme se vydali na procházku do lesa ke tréninkové stezce zajíčka Pavlíčka. Děti se zaujetím hledaly všechny stanoviště a poctivě plnily zadané úkoly. Zajíček nás pak provázel po celý týden, motivoval děti k různým činnostem.

V úterý jsme se i  malinko jako správní předškoláci pustili do práce. Trochu jsme pozměnili režim a šli nejprve na zahradu, kde jsme využili hřiště, zacvičili si  a zahráli si různé pohybové hry a pak těsně před obědem jsme  pracovali na úkolech, kde měly děti na výběr, buď práci se šablonou zajíčka Pavlíčka, nebo nakreslit kamaráda na kterého se nejvíce těšily a další z možností byla zatloukat hřebíčky podle šablony zajíčka.

Všichni dobře víme, jak je v této domě velmi důležitá hygiena, proto jsme se ve středu rozhodli, že zjistíme, kolik vody používáme  při mytí rukou. Výsledky nemáme ještě vyhodnocené, ale mohu prozradit, že rozdíly jsou opravdu velké. Děti, které jste doma, zkuste to také a dejte nám vědět, kolik vody spotřebujete vy.

V tento den jsme si ještě také povídali o tom, kde všude můžeme vidět čísla, jak se dá číslo zapsat  a proč jsou důležitá. Děti pak čísla modelovaly z plastelíny, obkreslovaly na tabuli, počítaly kamarády.

Ve čtvrtek nás opět čekalo testování, které nebylo úplně pro všechny příjemné. Povídali jsme si o tom, jaké to je zvládnout strach, kdy ho máme nejčastěji a jestli ještě známe jiné emoce. Zahráli jsme si hru  “Na ubohého zajíčka”, kde bylo důležité na nějakou dobu udržet smích, což pro mnohé děti nebyl vůbec snadný úkol. Na překážkové dráze si pak jedna skupina dětí pořádně procvičila celé tělo, zatímco druhá si užívala s paní asistentkou Erikou modelování z hlíny. U těchto aktivit jsme se také prostřídali v posledním dnu tohoto týdne. Třešničkou na dortu byla oslava Patričkových narozenin. Ochutnali jsme výborné muffiny za které moc děkujeme.

Po celý týden nás provázela rytmická říkanka Halí belí, zajíc v zelí, kterou naleznete zde.

Při pobytu venku jsme si hlavně užívali naší zahrady, bohužel bez sluníčka, ale to nás vůbec netrápilo, jelikož jsme mohli být zase spolu a to je to nejdůležitější.

Pro děti, které jsou momentálně ještě v tuhle chvíli doma jsem alespoň připravila smajlíkový pracovní list, také orámovaný papír, kde můžete  nakreslit kamaráda na kterého se nejvíc těšíte a ještě jeden pracovní list na zopakování čísel najdete zde.

Mějte všichni krásný víkend