O Mrazíkovi 11.-15.1.2021

Hurá! Konečně začala vládnout paní zima! Nejdříve poslala “Mrazíka”, aby připravil zemi na bílou peřinku a pak začalo sněžit. To bylo radosti a zábavy!

Zimu jsme přivolávali říkankami a písničkami, prohlíželi si zimní obrázky a povídali o zimě. V pokusech jsme si vyzkoušeli, co se děje s vodou na mrazu a v teple. Zahráli si pohybové hry “Na dva mrazy a Meluzínu”. Mladší děti malovaly temperovými barvami sněhuláky, starší děti ho skládaly z papírových koulí a detaily dokreslily tuží. Zkoušeli jsme sněhuláky postavit i z různých stavebnic a materiálů a dokreslovali  chybějící části na obrázcích. Dařilo se nám také stříhat vločky z papíru a skládat je z dřívek. Zahráli jsme si pohádku “O rukavičce”,  grafomotorické dovednosti jsme trénovali při zdobení rukavičky a vyhledávali předměty, které začínají na hlásku – R. Básničky, písničku “Vločky”, pohybové hry i pracovní listy k procvičení najdete zde. 

Nejvíc jsme si to ale užívali na zahradě. Hráli jsme koulovanou, jezdili na lopatách, stavěli sněhuláky, vyšlapávali jsme a polévaly barvou cesty a stopy ve sněhu. Moc si přejeme, aby nám sníh ještě dlouho vydržel.