Naše rodina 15.-19.5.2023

Také v tento týden jsme se věnovali tématu rodiny. V pondělí děti v komunikačním kruhu vyprávěly své víkendové zážitky a jak doma oslavily Den matek, který letos připadl na neděli 14. května. Zahráli jsme si pantomimu, při které jednotlivé děti představovaly činnosti, které doma vykonává maminka nebo tatínek, ostatní hádali, co děti předvádí. Pomocí rodinných fotografií seznámily děti ostatní se členy své rodiny, Během vzdělávacích činností i her si děti  hrály Na maminky (staraly se o miminka – panenky), Na rodinu (dělaly činnosti jako tatínek a maminka), Na opraváře (opravovaly auta), aj. Zaměřili jsme se na procvičování jemné motoriky, koordinaci pohybů oko – ruka, obratnost prstů. Děti si procvičily pohybové dovednosti při tancování ve dvojici (kluk – holka) i taneční improvizaci na rychlou i pomalou hudbu,

Počasí bylo v tomto týdnu většinou deštivé, což nám ale nevadí. Proběhli jsme se v kalužích, pozorovali žížaly, prudce tekoucí vodu z lesa, poslouchali zvuky vody i zpěv ptáků. Na zahradě děti pomáhaly vytrhávat plevel, hrály si s kamínky, jezdily na odrážedlech, zkoumaly život ve vodní nádrži a zdolávaly přírodní prolézačky.

Během týdne děti připravovaly dárečky a procvičovaly básničky i písničky na vystoupení Besídky naruby, která se měla proběhnout ve čtvrtek 18. května. Z důvodu nepřízně počasí jsme ji byli nuceni přeložit na středu 24. května. Děti i my se už těšíme, až se společně s rodiči i prarodiči sejdeme v tento den odpoledne na zahradě školy.