Na Tři krále o krok dále 4.-8.1.2021

Prázdniny jsou za námi a my jsme se opět společně setkali ještě plni dojmů a radosti z vánočních svátků. Hodně jsme si vyprávěli zážitky, jaké dárky děti našly pod vánočním stromečkem, co všechno prožily ve volných dnech. Rozhodli jsme se pro hračkový den, aby měly děti možnost ukázat dáreček, který jim udělal největší radost. Připomenuli jsme si též poslední den v roce Silvestr a Nový rok malovaným novoročním ohňostrojem a písní kterou najdete zde.

Plynule se nám pak podařilo přejít k tématu “Tři Králové”, které bylo v tomto týdnu velmi aktuální. Zopakovali  jsme si betlémský příběh- kam putovala Marie s Josefem a proč, kde se narodil Ježíšek, jaká hvězda ukázala lidem cestu k Betlému a kdo všechno přinesl Ježíškovi dary a proč.

Hledali jsme Kometu mezi souhvězdími, trénovali královskou chůzi, vyrobili si  královskou korunu, zahráli si několik pohybových her, zacvičili na překážkové dráze, která byla mimochodem neoblíbenější aktivitou tohoto týdne a také se naučili  básničku:

Tři králové v koruně,
mají dlouhou cestu.
Neposedí na trůně,
jdou od města k městu.
Kašpar dělá dlouhé kroky,
Melichar ho hlídá.
Baltazar se loudá vzadu,
volají, ať se přidá.

Dobroty pro zvířátka co děti přinesly v týdnu do školky se nám ke krmelci bohužel nepodařily dopravit, jelikož terén v lese byl velmi bahnitý. Snad nám příští týden zamrzne a my budeme moct vyrazit v příštím týdnu.

Pracovní listy z tohoto týdne naleznete zde