Na poli a na zahrádce 10.-14.10. 2022

Pondělní den patřil našemu oslavenci Eričkovi, se kterým jsme oslavili jeho páté narozeniny. Začátkem týdne jsme pokračovali v týdenním tématu a povídali jsme si o zelenině. Děti si ověřily své osvojené poznatky z minulého týdne a roztřídily obrázky ovoce a zeleniny podle příslušných skupin. Děti si toto rozdělení navzájem zkontrolovaly a diskutovaly nad obrázky.

Dětem byly nabídnuty různé pracovní listy na procvičení grafomotoriky a časové posloupnosti. Dále si udělaly dýni pomocí tupováním houbičky a dolepením semínek. Naučily se písničku „Dýně“ a „Brambory“. Také jsme se vydali do lesa, kde jsme hledali houby. Podařilo se nám najít babky, kozáky, bedle a samozřejmě i praváky.

Starší děti si procvičily číselnou řadu do šesti, když stříhaly a lepily mrkvičky na pole. Mladší děti otiskovaly mrkev na papír do tvaru zeleniny. Připomněli jsme si lidové písničky, ve kterých se zpívá o zelenině, např. „Šla Nanynka do zelí“ a „Cib, cib, cibulenka.“

Při cvičení v sokolovně jsme si protáhli svá těla, sprintovali jsme 20 metrů na čas, házeli míčkem na cíl, překračovali své kamarády, předávali si míček nad hlavou nebo ho kutáleli v „tunelu“ zpět. Nejoblíbenější aktivitou při návštěvě sokolovny zůstává i v letošním školním roce skotačení na trampolíně.

Přeji příjemně prožité podzimní dny.

Paní učitelka Lenka