Na poli 12.-16.10.2020

Ve třetím říjnovém velmi deštivém týdnu jsme si hravou formou povídali o tom, co všechno můžeme na podzim sklidit z pole a jak je potřeba připravit na zimu půdu, abychom se opět mohli v dalším roce radovat z velké úrody.

Na programu jsme měli také dramatizaci krásné básničky „Princeznička na bále poztrácela korále“ Děvčátka si poté vytvořily papírové šaty pro princeznu, navlékaly korále, modelovaly z plastelíny princezně vlasy. Chlapci kreslili překrásné traktory a jiné stroje a také si  mohli vyrobit bedýnky na brambory. Nejprve na korkové podložce, poté také dřevěné. Držet v ruce opravdové kladívko se klukům moc líbilo a ani žádné zranění jsme nezaznamenali, protože jsme byli pod dohledem našeho výborného pana školníka Remeše.

Děti se celkově v tomto týdnu velmi snažily, byly jak v úterý, tak i ve středu pravou rukou paní kuchařky. Při pečení štrůdlu poctivě pomáhaly naškrabat a nastrouhat jablíčka a také připravily hrušky na kompot. Mají od nás velkou pochvalu a opravdu moc doporučujeme využít jejich kvalitní pomoci též v domácím prostředí.

Ve čtvrtek se nám konečně podařilo vyšlápnout si do lesa. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a zahráli si starou známou hru „Šipkovanou“, pamatujete?

Poslední den ve školce jsme si společně užili hračkový den a ještě si stihli pořádně zacvičit s míči.

Nemohli jsme též vynechat vyplnění pracovních listů, které naleznete zde