Můj domov 17.-21.5.2021

V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu “Můj domov.” Vedli jsme úvahu: Co vlastně domov pro nás znamená? Pro někoho to je místo, kde žije se svoji rodinou, tátou a mámou, sourozenci. Pro někoho to slovo znamená dům, kde bydlí. Pro jiného to může být naše vlast – Česká republika, pro někoho i planeta Země.

Každý si obhájil svůj názor a zvolil si druh aktivit, které se mu líbily. Hráli jsme společenské hry: Stavitelé, stolní hokej nebo fotbal, někdo stavěl domy, cesty, hrady z různých stavebnic a kostek, někdo si prohlížel encyklopedie a fotografie, jiný skládal obrázkovou mozaiku nebo puzzle. Děti řešily labyrinty, hlavolamy, různé skrývačky a hádanky, hádali činnosti a druhy sportů pomocí pantomimy.

Tak jako sportovcovi i my jsme procvičovali pohybové dovednosti na překážkové dráze a cvičili s padákem a míči. Letěli jsme do světa s písní Míši Růžičkové „Hádej, kam teď letíme”. Také jsme  tvořili – z barevných dřívek skládali domečky, vytrhávali je z barevného papíru, předškoláci domy z papíru vystřihovali. Společně jsme se pustili do malování naší planety Země. Týdnem nás provázela písnička Kolik je na světě moří. Grafomotorické dovednosti si děti trénovali v pracovních listech, spolu s písničkou k vytištění ZDE.

V pátek nás navštívili pejsci Hopinka a Maybinka a jejich cvičitelky z Bratrstva psích tlapek, aby nám ukázali, co všechno psi umí a zvládnou. Dozvěděli jsme se, jak se máme k pejskům chovat, pečovat a starat se o ně. Pejsky jsme hladili a hráli se s nimi. Teď už dobře víme, co znamená cizí slovo – canisterapie.

To bylo jedno páteční překvapení. Další nás čekalo při přání Vojtíkovi k pátým narozeninám. Spolu s maminkou pro nás připravil krásné zdobené perníčky a kreslené obrázky s nafukovacími balónky.

Všechny Vás zdraví paní učitelka Bohunka