Moje smysly 1.-5.2.2021

Naše tělo má pět smyslů a my jsme si v prvním únorovém týdnu prostřednictvím  aktivit, her a činností připomenuli, jak fungují. Každý den jsme lépe poznávali  jeden z nich.

Hmat byl první na řadě, připomenuli jsme si, co všechno svedou ruce. Po přečtení malovaného čtení “O Palečkovi”  si každý sám obkreslil levou i pravou ruku a poté jsme ještě stihli spočítat  a zaznamenat v pracovním listu, kolik šišek ukazují prsty? Naše oči toho vidí spoustu, úkolem v dalším dnu bylo poznat ty svoje a následně pak namalovat. Díky sluchu se můžeme radovat z hudby, nejen o tom jsme si  povídali uprostřed týdne. Také jsme poznávali orfffovy nástroje a zahráli různé smyslové hry. Další, dalo by se říct ochutnávkový den jsme si užili s různými pochoutkami, například černý pendrek, některé děti vyzkoušely úplně poprvé. Moc děkujeme rodičům za spoustu dobrot, které dětem dovolily vzít do školky. Poslední den v týdnu nás omámilo hned několik vůní.

Proč má vlastně člověk smyslů pět jsme si připomenuli v básničce.

Nač má člověk smyslů pět?

Aby mohl poznat svět.

Hmatem pozná, co je hladké,

chuť mu poví, co je sladké.

Čich ten vždycky vyzvoní,

když mi něco nevoní.

Zrak mi slouží ke koukání

a sluch zase k poslouchání.

V pátek jsme ještě stihli zdravé gumítky, které některým dětem tak moc chutnaly ve čtvrtek, že vyslovily přání si je zkusit udělat ve školce. Pokud budete chtít  vyzkoušet také doma, recept je velmi jednoduchý:

Do 2 dl džusu zamícháte dvě lžičky agaru (zahušťovadlo z mořských řas), zahřejete a pak tekutou  směs nalijete do silikonové formy ( ve školce jsme použili rybičkovou silikonovou formu na ledy). Zdravé gumítky můžete do hodinky ochutnat, jelikož rychle tuhnou.

Přeji dobrou chuť

Pracovní listy z tohoto týdne najdete zde