Moje maminka 2.-6.5.2022

První květnový týden jsme si povídali o našich nejmilejších maminkách, které budou mít v neděli svátek. V pondělí nás ve školce čekala hned tři překvapení. První překvapení; praktikantka paní učitelka Vendulka, která bude následující 4 týdny chodit za námi do školky. V ranních hrách děti procvičovaly jemnou motoriku, skládaly srdíčko z PET víček, počítaly srdíčka, nebo skládaly slovo „maminka“. Další překvapení bylo v podobě divadelního představení „Kykyryký“. Děti zhlédly soubor pohádek s ponaučením, a dokonce byly i do divadelního představení zapojeny. Po divadelním představení čekala na děti oslava Davídka V. a Marušky, kteří oslavili své narozeniny. Pro své kamarády ze školky přinesli sladké překvapení a jejich kamarádi jim společně popřáli a udělali „hobla“.

V úterý jsme si povídali o tom, jak moc máme rádi naše maminky. Děti v rámci toho povídání skládaly srdíčka nebo plnily pracovní listy zaměřené na tuto tématiku. Protože naše maminky jsou nejlepší na celém světě, přemýšleli jsme, čím bychom mamince udělali radost. Zkusili jsme „udělat“ mamince pizzu, kterou jsme ztvárnili přípravou (masáží) na kamarádovi. Následně jsme začali vytvářet přáníčko pro maminku. Nejprve jsme se vyfotili, namalovali pozadí, obtiskli ruku a dozdobili dle fantazie.

Ve středu byl pro děti připraven dotazník o jejich mamince. Děti odpovídaly na otázky a ukázalo se,  jak dobře znají své maminky. Děti cvičily na školní zahradě: zahrály si motivovanou hru „Maminka“, zacvičily si s papírovou květinou a zahrály si sluchovou hru „Máma“.

Ve čtvrtek děti dělaly klíčenku ve tvaru srdíčka, do kterého otiskly svůj prst. Dále jsme trénovali taneček s písničkou „Moje máma“ na odpolední vystoupení. Celý týden byl v mateřské škole doslova sladký a tento den nás čekala opět další oslava. Josífek oslavil narozeniny, dětem přinesl sladkou zdravou dobrotu a nálepku a společně se svými kamarády oslavil narozeniny. V 15 hodin na školní zahradě probíhalo „Relaxační odpoledne“. Pro maminky byla přichystaná relaxační centra, kde si mohly dopřát zasloužený odpočinek a relaxaci, kterou jim zpříjemnily jejich děti. Maminky mohly načerpat energii u následujících procedur: manikúra, pedikúra, masáže, kadeřnictví, kosmetický a tetovací salon. Rovněž jsme nezapomněli ani na nejdůležitější část a tím je kavárna, kde děti připravovaly pro své maminky pohár. Některé maminky obohatily naši cukrárnu výbornými dezerty a jinými dobrotami, za což jim moc děkujeme. Na závěr celého odpoledne děti zazpívaly a zatančily svým maminkám taneček a předaly přáníčko, poukazy splněných přání a klíčenku. Doufáme, že si maminky odpočinuly a užily si krásné odpoledne se svými dětmi a všem moc děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Do lesa jsme se tentokrát vydali v pátek. Děti si mohly pobyt v lese zpříjemnit nabídnutými aktivitami: dělaly květový věneček pro maminku, měnily barvu motýlkovi nebo šnekovi. Kluci a holky se rozdělili na dvě skupinky a postavili lesní domeček pro skřítky, nebo psali své jméno nalezenými přírodninami. Nechybělo ani tradiční objevování lupou, kdy děti pozorovaly hmyz. Využily metr a měřily různé objekty v lese, pozorovaly jarní přírodu, stromy v květu a hádaly, jak se stromy jmenují.

Protože se už dělá hezky, trávíme čím dál více času na školní zahradě, kde na nás čekají zahrádkářské povinnosti. Nejprve jsme museli uklidit altánek, který byl špinavý po dlouhé zimě. Připravili jsme si záhonky (děti hrabaly, kopaly) a zasadili jsme si nejrůznější zeleninu (mrkev, salát, rajče, cibuli…), na kterou se budeme těšit. Slunné teplé počasí prospívá i naší školní želvičce, kterou berou každý den děti na zahradu do jejího výběhu, kde ji pozorují nebo jí nosí potravu.

Všem maminkám přejeme, ať si v neděli užijí svůj sváteční den, a nechají se všemi členy domácnosti hýčkat.

P. uč. Barča