Mikulášská družina 30.11.- 4.12.2020

Tento týden nemohl patřit nikomu jinému než Mikuláši a jeho družině. Proto jsme si i my celý týden hráli na čerty a anděly, a netrpělivě čekali na příchod Mikuláše.

Naučili jsme se básničku o andílkovi, zdokonalili jsme se ve zpěvu písničky pro čerta, a plnili jsme nejrůznější úkoly.  Řekli jsme si, jak takový čert a anděl vypadá, a zabubnovali jsme si na čertovské bubny.  Nazdobili jsme Mikulášovi čepici barevnými kamínky a procvičili si tak trpělivost při skládání kamínků pinzetou. Vymodelovali jsme z plastelíny nejrůznější tvary (čertí rohy, hvězdu, berlu) a tím procvičili celou ruku. Poskládali jsme z proužků celý obrázek s Mikulášskou družinou a splnili několik pracovních listů. Nabídku aktivit najdete zde.

Odměnou za všechny splněné úkoly a za nadšení dětí nám byl nejen sníh na školní zahradě, ale také příchod Mikuláše se svou družinou. Letos se některým dětem trochu ulevilo, protože čerti se mohli k hříšníkům přiblížit jen na délku čertových vidlí, a tak mají na polepšování čas zase do příštího roku. Děti správně tipovaly, že i čerti a andělé musí dodržovat všechna hygienická pravidla a přijdou určitě s rouškou. Všechno nakonec dobře dopadlo a děti dostaly svou sladkou odměnu.