Mikuláši, kdo to tady děti straší 6.-10.12. 2021

Potichounku sněží a pro děti nastává ten krásný čas očekávání, napětí a přání. Čas příprav, zdobení a dovádění ve sněhu. Jako každý rok v tuto dobu k nám do školky zavítal i Mikuláš se svou velkou družinou. Měl v ruce velkou knihu, ve které bylo napsané, za co si děti ze třidy berušek zaslouží pochvalu a v čem by se naopak měly zlepšit. Každý pak dostal od andílka sladkou odměnu.
Celý týden se nesl v duchu vánoc a příprav na ně. K té pravé vánoční atmosféře nám venku nechyběla ani velká sněhová nadílka, kterou jsme si jak se patří užili. Pro děti byly připravené například úkoly na procvičení jemné motoriky – práce s plastelínou při tvarování berle, hvězdy, rohů, práce s barevnými PET víčky a vykrajování perníčků. Učili jsme se novou písničku, básničku s pohybem a také jednu s rukavičkama. Další úkoly byly  zaměřené také na rozvoj grafomotoriky, předmatematických představ a jiné.

Školkou se nesla vůně perníčků a ze zasněžené zahrady byl slyšet dětský smích. Dolů přikládám pár fotek z tohoto týdne a také pracovní listy.