Míček Flíček 15.-19.11.2021

V tomto týdnu jsme pokračovali v opakování znaků podzimu. Pozorovali jsme a popisovali počasí, vyhledávali znaky podzimu na obrázcích a v didaktických hrách. Opakovali již známé písníčky a novou písničku Podzimní výlet se naučili.

Celým týdnem nás provázeli příběhy neposedného Míčka Flíčka. Že nevíte kdo je Míček Flíček ? Zkuste se podívat do vaší knihovny, nebo se zeptejte prarodičů. Tuto knihu znají už celé generace malých čtenářů, vypráví příběhy, které zažili babička s dědečkem, když hledali neposlušného Míčka Flíčka, který uvěřil papírovému draku, kterého ho pak unesl. Drak brzy přestane být přátelský a unese vyděšeného Míčka Flíčka na vrchol věže vysokého napětí. Dědečkovi s babičkou se jej podaří osvobodit jen díky lsti a za pomoci přátel.

Pokud doma knihu nemáte, můžete se s Míčkem Flíčkem a drakem Mrakem seznámit třeba prostřednictvím stejnojmenného loutkového filmu. 

Draky jsme malovali temperovými barvami nebo na ně dolepovali vystřižené tvary. Předškoláci  zkoušeli vázat drakovi na ocásek mašličky. S Míčkem Flíčkem a padákem jsme si protáhli naše tělo, přidali jsme i opakování pohybových her Na zajíčka, Na ježka a Běží myška.

Nechyběly ani dračí omalovánky a pracovní listy. Při psaní s písničkou procvičovali předškoláci v rytmu písmě Měla babka… grafomotorický prvek – spodní oblouky. V průběhu týdne jsme si užívali pěkného podzimního počasí při hře na zahradě a v lese. V pátek jsme pořádně protáhli své těla při cvičení s opičkou na Sokolovně.

Všechny zdraví paní učitelka Bohunka