Mezi zvířátky 30.5-2.6.2022

Také v tomto týdnu jsme pokračovali ve vyprávění o zvířátkách. Tentokrát o těch, které můžeme vidět v ZOO. Abychom zvířata viděli na vlastní oči, vydali jsme se v pondělí ráno trolejbusem do ZOO Lešná. Počasí nám přálo, všichni jsme se těšili na její nové obyvatele-jaguáry. Jaguáři ale v době naší návštěvy měli krmení ve vnitřním prostoru, tak jsme je bohužel na živo neviděli. Hodný pan ošetřovatel nám je aspoň ukázal přes kameru na monitoru. U dalších výběhů jsme měli štěstí, viděli jsme opice, papoušky, klokany, lvi, slony, zebry, žirafy, surikaty, plameňáky a mnoho dalších zvířat. Nechyběly přestávky na svačiny, zastavení na hřišti, skákání na velkých míčích a nafukovací plošině. K obědu děti vybalily krabičky s dobrotami z domu, po ní jsme se osvěžili točenou zmrzlinou. Do ZOO s námi také jela budoucí paní učitelka Emička, která je v naší mateřské škole na praxi a bude součástí naší třídy celé tři týdny.

Na druhý den děti své zážitky a dojmy z výletu vyprávěly a kreslily. Poslouchali jsme také písničky se ZOO tematikou, např. Dneska jedem do ZOO, Sloník Toník, Na zvířecí poradě, aj., při kterých jsme si společně zatancovali.

Ve středu jsme oslavili Den Dětí karnevalem. Děti přišly v maskách a kostýmech a celé dopoledne si užily na zahradě. Připraveny byly pro ně různé hry, přehlídka masek, tancování, foukání do bublifuku, sbírání a ochutnávání úrody jahod ze záhonků. Ve vyprávění o zvířátkách, hrách ale i oslavách jsme pokračovali až do konce týdne. Ve čtvrtek byl Hračkový den, děti si přinesly ukázat ostatním svou oblíbenou hračku z domu-plyšáka, auto, panenku.

V závěru týdne k nám přijela milá návštěva, malíř a ilustrátor pan Lubomír Dostál. Podle jeho jednoduchých instrukcí a kresby na tabuli, zkoušely děti kreslit různá zvířata. Každý si odnesl domů svůj sešitek s nakreslenými obrázky, aby se o svou radost z kreslení mohl podělit s ostatními.

zdraví paní učitelka Bohunka