Masopust 15.-19.2.2021

Drž se, drž se, drž se pusť, máme tady Masopust. Tradiční svátek, který právě aktuálně  probíhal jsme nemohli opomenout, a tak téma tohoto týdne bylo více, či méně jasné.

Pondělí jsme zahájili povídáním o Masopustu a také zhlédnutím příběhu z cyklu pohádek Chaloupka na vršku “Jak to bylo o Masopustu”. Podařilo se nám též procvičit  písně Já jsem muzikant  a také To je zlaté posvícení , které jsme pak za doprovodu Orffových nástrojů zpívali v průvodu, letos však bohužel pouze po školce.

V krásně vyzdobené třídě, na které se hlavně podílely děti mohl v úterý začít tolik očekávaný a  vítaný karneval. Masky byly vskutku nápadité, od koníků, kuchařů, policistů a hasičů, k smrtce, či nevěstě. Byla to nádherná podívaná. V maskách si děti vyzkoušely různé soutěže jako třeba skoky v pytlích, hody na cíl, nebo skládání papírových koláčů. Za odměnu nám pak paní kuchařka usmažila vynikající bavorské vdolečky.

Masopust postupně pomalu odezněl a my jsme se s chutí dali nejen do cvičení, nejprve s gumou a v dalších dnech za doprovodu rytmických písní Míši Růžičkové, ale také jsme si připomenuli a vyzkoušeli staré řemeslo hrnčířské. Díky velké podpoře naší paní asistentky Eriky, která má bohaté zkušenosti si děti vymodelovaly pro začátek misku, ale určitě u ní neskončíme. Dětem se totiž modelování z hlíny velmi líbilo, takže se pokusíme ještě do konce roku tuhle velmi atraktivní výtvarnou činnost zopakovat.

V závěru týdne jsme si nejen společně užili hračkový den, ale také poslední zbytky sněhu na školní zahradě.

Pracovní listy z tohoto týdne najdete zde

Přejeme krásně prosluněný víkend