Maminka má svátek 3. – 7. 5. 2021

Celý týden jsme pilně cvičili a připravovali se na den, kdy budou mít maminky svátek. Nacvičili jsme a nahráli pohádku “O Budulínkovi”. Maminkám jsme z lásky vyrobili dárečky a užili si u toho spoustu legrace.

Začali jsme zdobením květináčků veselými barevnými tvary, do kterých jsme pak zasadili s dětmi kytičku Salvia splendens neboli Šalvěj zářivá. Je to rychle rostoucí letnička pro skupinové záhonové výsadby i do okenních truhlíků. Vyžaduje slunnou, teplou polohu a výživnou půdu. Pokud odstraňujeme odkvetlá květenství, kvete intenzivně po celé léto. Zálivka by měla být pravidelná, tak aby půda zůstávala rovnoměrně vlhká, ale pozor na přemokření.

Jako další dárek pro maminku jsme vyrobili skládané přáníčko z papíru. Děti si samy podle ukázky poskládaly papír A4. Do jednoho rohu se pak obkreslí srdíčko a vystřihne ze složeného papíru. Po rozložení jsme do přáníčka kreslili. Nakonec jsme vystřihli 2 červená srdíčka a nalepili je na přední a zadní stranu.

Navlékání korálků se může zdát jako jednoduchá věc, musí se ale dávat pozor aby vlasec nevyklouznul z prstů a korálky se nevyvlekly. Co bychom ale neudělali pro maminku, když ji máme tak rádi. S trpělivostí a vypětím všech sil jsme navlékali i třikrát, než se dílo podařilo.

Dalším voňavým dárkem bylo mydýlko. Při výrobě jsme do každého mýdla přidali pár tajných ingrediencí: fůru lásky, plnou náruč něhy, kapku štěstí a špetku dech beroucí vůně sušených kytiček.

Protože dárečků stále přibývalo, bylo potřeba je zabalit. S dětmi jsme tedy vyrobili ještě dárkovou tašku s velkým srdcem, do které jsme všechny dárky uložily.

Na interaktivní tabuli z aplikace Iškolička jsme za pomocí našeho kamaráda Pilulky a jeho kukátka mohli otevřít i téma mateřství a miminek. S jeho kouzelným kukátkem jsme mohli sledovat, co se děje u maminky v bříšku a jak miminko roste. Děti toto téma přímo fascinovalo. Doprovázela nás u toho tato básnička.

Co se děje v bříšku mámy? Co tam roste, jsou to čáry?

Žádná kouzla rodinko, v bříšku roste miminko.

Možná malý chlapeček, buclatý jak vdoleček.

Možná malá holčička, buclatá jak včelička.

Nechyběly ani pracovní listy pro správné předškoláky plné srdíček a lásky. Pracovní listy byly ve dvou variantách. Těžší bylo spočítat a napsat číslovku, lehčí verze pak jen kroužkování správného počtu. Druhý pracovní list byl dobrovolný. Pracovní listy zde