Létohrátky 14.-18.6.2021

Je tu léto v plné síle, poslední měsíc školy před prázdninami. Jak vypadá správné léto podle dětí?  – v létě moc hřeje sluníčko, chodíme se koupat, opalujeme se, nemusíme se hodně oblékat, dáme si rádi zmrzlinu, těšíme se na prázdniny a cestování, dáme si sladké jahody, třešně, meloun, jezdíme na výlety, na prázdniny k babičce a dědovi, na dovolenou….

Aby nám sluníčko svítilo stále, namalovali jsme si ho barvami, kreslili lepidlem  a vysypávali  moukou, předškoláci skládali papírové lodičky, řešili jsme hádanky, hledali v mapách cesty různé země a místa, kam bychom se chtěli jednou podívat,  zpívali o létu a cestování, zopakovali jsme si roční období, měsíce v roce a dny v týdnu. Také jsme řešili situace: Co by se mohlo stát, kdyby …? (setkání s cizími lidmi, nebezpečnými zvířaty, kdybychom se ztratili,… ), na koho se obrátit, kam zavolat. Připomněli jsme si, jak se bezpečně chovat na chodníku, při přecházení cesty, v lese, u vody, v neznámém prostředí.

V úterý k nám přijelo divadélko s pohádkou „Koloběžka v lese” a slavili jsme další šesté narozeniny. Ve středu byl prima den, odpoledne nás přišli vyzvednout naši tátové, ale i dědové – společně jsme si na školní zahradě prožili krásné odpoledne: vyráběli luk, stříleli prakem, hráli fotbal, řešili hlavolamy a labyrinty, zatloukaly hřebíky, hledali poklad ukrytý v písku, z objevených kostí v písku skládali kostlivce. Nechyběl ani oheň a opékání špekáčků. Tátům jsme vyrobili jako malé překvapení přáníčka, protože i tátové mají tak jako my děti v červnu svátek.

Ve čtvrtek nejstarší děti – předškoláci, navštívili muzeum ve Zlíně, kde se dozvěděli spoustu informací a zajímavostí na téma: “Proč s vymřeli dinosauři”.  Spoustu legrace a letního dobrodružství si užíváme na zahradě, relaxace v houpací síti – hamace a osvěžení vodní sprchou je velmi oblíbené. Všichni se těšíme na další letní překvapení, třeba už příští týden. Tak ahoj zase ve školce.

Pracovní listy k procvičování dovedností a písničku LÉTO najdete k vytištění ZDE.

paní učitelka Bohunka