Květen u Sluníček

Jaký byl květen u Sluníček? Přece plný sluníčka a veselé nálady. Užívali jsme si krásného počasí venku, skotačili jsme na zahradě i v lese. A protože jsme měli tolik práce, měsíc nám utekl tak rychle, že jsme se ani nestačili ohlédnout.

Prozkoumali jsme hasičskou zbrojnici, kde jsme si mohli prohlédnout všechna auta, nástroje a přístroje, které hasiči ke své práci potřebují. Náš pan průvodce nás dokonce provedl celou hasičárnou, ukázal nám kde hasiči spí, kde jí nebo dokonce kde cvičí. A tím nejlepším vrcholem bylo to,  když nás vprostřed naší návštěvy překvapil hasičský poplach a my jsme mohli vidět, jaký  je to šrumec a rychlovka.

Květen je měsíc květů, ale také maminek. A takový den jsme oslavili společně s našimi maminkami na zahradě, kde jsme si pro ně, mimo jiné, připravili  i zkrášlovací odpoledne.

Velikou událostí byla i návštěva ekocentra Na pasece, kde jsme měli celodenní  program zaměřený na ptáčky. To byl ale den! Celý den jsme mohli řádit v lese, hledali jsme ptáky dalekohledy, nebo lupou zkoumali vajíčka a ptačí hnízda.

Vrcholem celého měsíce bylo hokejové mistrovství světa, které jsme si společně s paní učitelkami uspořádali i ve třídě. Poznávali jsme vlajky jednotlivých států, učili jsme se pravidla hokeje a jak správně skandovat. Všechny nabyté vědomosti jsme pak uplatňovali ve finálovém utkání ve školce, kde jsme fandili o sto šest a pak jsme s hrdostí poslouchali naši národní  hymnu a sledovali vlajku, jak stoupá vzhůru.