KUCHAŘSKÁ SOUTĚŽ ZDRAVÁ 5

Jak pejsek s kočičkou vařili zdravě

Jaro už klepe na vrátka a určitě si teď doma užíváte společných chvilek více než obvykle. Kdy jindy se rodina sejde v dobré náladě, než u dobrého jídla a pití, nebo třeba zdravé svačinky. Každý den připravujete sami, nebo společně s dětmi, různé dobroty.

Proto nás nadchla kuchařská soutěž Zdravé5, do které se můžete přihlásit z pohodlí vašeho domova. Stačí se jen pochlubit, čím si zpříjemňujete pobyt doma, co vám s dětmi nejvíce chutná a které jídlo vás baví a dodává vám elán na celý den. Paní učitelky z naší školky budou samozřejmě soutěžit také.

Jako motivaci přikládáme krátkou pohádku o tom “Jak pejsek s kočičkou vařili zdravě”

Veškeré informace naleznete na stránkách zde.

Pokud vás tento nápad zaujal, přihlaste se do kuchařské soutěže Finále Zdravá 5. Je to jednoduché:

Pošlete porotě fotky z přípravy zdravé svačinky včetně vašeho receptu. Soutěží se hned v několika věkových kategoriích a ti nejšikovnější se mohou těšit na krásné ceny, jak věcné tak zážitkové! 

Tým z kategorie rodiče s dětmi registraci nevyplňují a vyplňují přihlášku bez registrace. Součástí přihlášky musí být název soutěžního týmu (přezdívka), název pokrmu, soutěžní kategorie, fotografie (maximálně 4, každá o velikosti maximálně 500 kB, fotografie by měly být ostré a nerozmazané) a popisek s receptem, případně dalším sdělením, které s receptem souvisí.

ZADÁNÍ A PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE
Přihláškou se rozumí připravit zdravou svačinku, která bude vyvážená, dodává energii a bude obsahovat zeleninu nebo ovoce. V kreativitě a originalitě se meze nekladou!

  • K přihlášce na webu Zdravé 5 je potřeba přiložit
  • popis přípravy pohoštění včetně receptu
  • fotografie z přípravy a společného stolování
  • Upozorňujeme, že ve finálním bodování rozhoduje soutěžní recept, příprava, stolování, ale také kvalita (ostrost) fotografií.

KRITÉRIA SOUTĚŽE
Odborná porota bude hodnotit složení, přípravu, originalitu, stolování a kvalitu zaslaných fotografií. Cena receptu by neměla přesáhnout 200 Kč (na 3 porce). Týmy jistě u poroty zabodují i kreativním názvem receptu a celkovým pojetím – kostýmy soutěžících, dekorace apod. O postupu do semifinále rozhoduje splnění všech výše uvedených podmínek.