Kouzlo Vánoc 12.-22.12.2022

V posledních týdnech před Vánoci jsme s dětmi s napětím očekávali vánoční nadílku pod nazdobený stromeček ve třídě. Velkým překvapením však byla nadílka sněhová, ze které děti měly obrovskou radost. Zasněžená zahrada byla hned bohatší o sněhuláky, andělíčky, stopy a cestičky ve sněhu i pořádnou koulovačku. Nezapomněli jsme ani na ptáčky a poctivě jsme jim sypali do krmítek něco dobrého k snědku.

Také jsme v tomto čase navštívili Krajskou knihovnu, kde pro nás měli připravené vánoční povídání o dřívějších zvycích a tradicích, poslech a zpěv koled a vánočních písní. Cestou zpět do školky jsme pozorovali vánoční výzdobu na náměstí, dřevěný betlém i ledovou sochu anděla.

Aby nám to čekání na Ježíška rychle uběhlo, psali jsme dopisy, kreslili svá tajná přání a čekali, zda se vyplní. Ježíšek na naše děti ve školce nezapomněl a nadělil jim opravdu kopu krásných dárků, ze kterých měly děti velkou radost. Také ony chtěly obdarovat své nejbližší, a tak tvořily, stříhaly, lepily a zdobily, aby mohly svým rodičům předat vánoční přání a voňavé dárečky.

V novém roce přejeme všem dětem a rodičům zdraví, štěstí, lásku a spokojenost.