Jarní koledování 4.-8.4.2022

Koleda, koleda, jarní trávo,

ať je tady všechno zdrávo.

Koleda, koleda, zahrádka,

máme tady zvířátka.

Za několik dnů přivítáme největší svátky jara-Velikonoce. Děvčata  se už těší na malování a zdobení vajíček, kterým se říká „kraslice“, kluci na pletení tatarů a samozřejmě na „mrskačku“. K Velikonočním svátkům patří jejich symboly – vajíčko, beránek, zajíček a tatar nebo-l i pomlázka.

Předvelikonoční dny jsme začali pohádkou od Františka Kožíka „Devět“, která vypráví příběh jednoho kuřátka. Přidali jsme k tomu povídání o domácích zvířatech na dvorku, děti rozlišovaly zvířecí mámu a tátu, pojmenovávali jejich mláďata a přiřazovaly je do společných rodin. Určovaly  jejich hlasy a napodobovaly jejich pohyby ve hrách: Na kočku a myš, Na zajíčka, Na ovečky , Na kozu a zahradníka, Na černou slepičku. Děti se také seznámily s novým tanečkem „Slepička naříká“.

Zvířata děti modelovaly, malovaly i skládaly z papíru. Vyhledávaly ke zvířátkům jejich stíny, hrály pexesa a domino, skládaly obrázky z částí a procvičily si počítání na vajíčkách v košíku. Zpívali jsme dětské písničky, ve kterých se o zvířatech zpívá. Nejvíc se dětem líbila Když jsem já sloužil.  O zvířatech děti poslouchaly pohádky čtené a také se na jednu pohádku vypravily do Městského divadla. “Tak velkého psa jste ještě neviděli! Uhodnete, jak se jmenoval? Přece náš známý Maxipes Fík.”

Ve čtvrtek odpoledne se na školní zahradě uskutečnily velikonoční dílničky. Děti s rodiči vyráběli jednoduché velikonoční dekorace – zdobený květináč s osením, papírový věneček na dveře nebo do okna a zdobené kraslice. V pátek jsme si užili poslední letošní cvičení v Sokolovně.

všechny zdraví paní učitelka Bohunka

[enira-gallery id="14376"]