Já človíček 1.-10.9.2021

První dny ve školce bylo plné vítání a vzpomínání na prázdniny a kamarády, kteří začali chodit do školy. Děti ze třídy “Sluníčka” mezi sebe přivítaly nových 8 malých “sluníček”.  Všechny děti zvládly velkou změnu ve svém životě výborně, bez slziček. Zapamatovaly si svou značku, své místo, poznaly paní učitelky, kuchařky, tetu Pavlu – školnici, pana Remeše – školníka, budovu školy a zahradu.

Na děti jsme se těšily nejen my, paní učitelky, ale také “človíčkové” Fanda a Tázinka. A odkud se v naší třídě vzali? Přišli k nám z lesa, který roste nedaleko od naší školky, na naší planetě Zemi. Jejich maminkou je tedy matka Země. O planetě Zemi, jsme si vyprávěli, že je maminkou nejen Fandy a Tázinky, ale také všech, kteří na planetě Zemi žijí a rostou – zvířat, rostlin, stromů, lidí, vody, kamenů…. . A aby na všechno nebyla sama, pomáhá ji táta – Slunce.

A co jsme celé dny dělali? Človíčky jsme modelovali z plastelíny, vystřihovali z papíru a nalepovali jednotlivé části těla na papír, dokreslovali detaily, zkoušeli, co človíček umí – vidí, slyší, cítí, zpívá, cvičí…  Společný obrázek Slunce jsme vytvořili otiskováním svých rukou, malovali a také ho vytvářeli omotáváním provázku.

Ven chodíme nejen na zahradu, ale také do lesa, kde se nám moc líbí. V lese si nejen hrajeme, ale také učíme. Lupou jsme prohlíželi rostliny, kůru stromů a hmyz, měřili jsme jak jsme vyrostli, jak je široký a silný strom, našli jsme spoustu lesních pokladů – šišky, klacíky, kamínky, hříbky a duběnky.

Společně jsme začali tvořit pravidla, které budou ve školce platit, aby nám všem bylo spolu dobře. Máme už pravidlo “Hračkové, Pusinkové, Srdíčkové a Nožičkové”. Celý týden se na nás táta Slunce usmíval a zahříval nás svými paprsky, proto jsme si na zahradě užívali pískoviště, skluzavky, houpačky, prolézaček a jízdy na odrážedlech. Zkoumali jsme a objevovali, co všechno dalšího na zahradě je, a co tam roste.

Už se moc těšíme, až se nám příští týden vrátí všechny děti, které s námi nemohly být, protože onemocněly.

Hanka a Bohunka