Indiánský týden 8.-11.6.2021

V tomto týdnu bylo několik nejstarších dětí z naší třídy a většina předškoláků ze třídy Berušek na Škole v přírodě v rekreačním areálu REVIKA v nedalekých Vizovicích. Celý týden si v okolních lesích hráli na indiány, a my jsme si na indiány hráli také. V pondělí jsme si vyprávěli, co jsme zažili o víkendu, co to je Škola v přírodě, naučili jsme se svolávat po indiánsku, indiánský pokřik a pozdrav. Společně jsme vzpomínali, co všechno o indiánech víme – kde a jak žijí, jak vypadají, jakými jazyky mluví, co všechno umí a dovedou. Vyráběli čelenky, stavěli ohniště, smotávali laso, vykreslovali mandaly, zpívali píseň Indiáni jdou.. a  zkoušeli najít cestu v bludišti, kudy se indián dostane do svého týpí. Pracovní listy k procvičení grafomotoriky najdete ZDE. 

Jako správní indiáni jsme byli co nejvíce venku. Podnikli jsme dvě velké výpravy do lesa, pohybovali se jako indiáni neslyšně a neviditelně. Vyzkoušeli jsme indiánský běh (střídání běhu a chůze), pozorovali přírodu a hráli pohybové hry: Na pátrače a Náčelník řekl. Házení na cíl jsme procvičovali prohazováním míčů do zavěšených kruhů.

Z celého týdne se nám ale asi nejvíce líbilo bubnování na opravdové šamanské bubny s náčelnicí YANNI, která nás naučila, jak se na ně správně hraje.

Týden bez dětí ze třídy Berušek nám uběhl rychle jako voda, už se moc těšíme, až nám budou vyprávět, co všechno na Škole v přírodě zažili. Protože nám bylo po nich smutno, byli jsme se podívat aspoň na jejich fotografie – tablo, které je vystaveno v jednom z blízkých obchodů v okolí. Už jste tam také byli?