Hrajeme si s pohádkou 24.-28.1.2022

Také poslední lednový týden jsme si “hráli” s pohádkou. Hodně dětí zůstalo z důvodu nemoci doma. Vzpomínali jsme na ně s ostatními a na dálku jim posílali přání brzkého uzdravení.  Aby jim doma nebylo smutno a mohli si zkrátit chvíli, poslali jsme jim (především předškolákům) nabídku aktivit na distanční vzdělávání. Těšíme, až nám příští týden přinesou ukázat, jak se jim práce dařila.

Kromě pohádky O Červené Karkulce na jejíž hudební ztvárnění (autorů Svěrák, Uhlíř) jsme se podívali, byly námětem her a aktivit dětí pohádky, které známe z Večerníčku. Děti doplňovaly pohádkové dvojice, malovaly postavu Večerníčka, skládaly jeho papírovou čepici a učily se zpívat písničku Večerníček. Písničku a text najdete ZDE. 

Další pohádka, kterou si děti zahrály jako divadlo, byla O koblížkovi. Dostatek prostoru a času jsme věnovali na přání dětí hraní různých společenských her, které si děti v poslední době hodně oblíbily, např. Kloboučku hop, Smolíček pacholíček, Člověče nezlob se, pohádkové pexesa a domina, aj.. 

Ve čtvrtek se nejstarší děti připojili k ostatním předškolákům ze třídy Berušek a společně navštívili vzdělávací program v krajské knihovně ” Než půjdu do školy”. Procvičili si několik dovedností,  potřebných pro úspěšný start ve škole – počítání, tvoření skupin předmětů, “čtení” obrázků, poznávání písmen a číslic, vyhledávání geometrických tvarů, při poslechu četby určovaly v textu nesmysly, tvořili rýmy aj.

Mladší děti, které zůstaly ve školce cvičily s míči – overbally, a procvičovaly manipulací s drobnými předměty jemnou motoriku (navlékaly korálky pro princezny, modelovaly koblížka z plastelíny a skládaly obrázky ukryté v pohádkových kostkách).

Venku si děti užívaly sněhové peřinky, do které psaly klacíky, nabíraly a zametaly sníh, zkoumaly led a také pravidelně sypaly ptáčkům do krmítek.

Týden jsme zakončili cvičení mna Sokolovně. Tentokrát se k nám přidaly i děti ze třídy Berušek. Hráli jsme oblíbené pohybové hry, cvičili s kruhy, závodili v družstvech. Na závěr nechybělo skákání na trampolíně a do měkké podložky.

Těšíme se na Vás,

paní učitelka Bohunka