Hrajeme si s pohádkou 10.-14.1.2022

Na začátku druhého lednového týdne napadlo trochu sněhu a přišel i velký mráz. A to je ten správný čas na vyprávění pohádek pěkně v teple a suchu.

Nejdříve jsme si o pohádkách vyprávěli. Řekli jsme si co je to pohádka, a jak pohádky vznikaly. Nejdříve byly určeny pro dospěláky (později pro děti), jaké druhy pohádek jsou a kde všude můžeme pohádky najít.

Děti měly za úkol přinést svou nejoblíbenější pohádkovou knížku. Knihy jsme si prohlíželi, “četli” děj pohádek pomocí obrázků, pohádkové postavičky jsme napodobovali pantomimou. Vysvětlili jsme si co je knihovna a k čemu nám slouží. Ve čtvrtek jsme se vydali do Knihovny Františka Bartoše, kde pro nás měly paní knihovnice připravený pohádkový program.

Předškoláci skládali papírovou knihu a do ní lepili seřazené rozstříhané obrázky podle děje pohádky, kterou si vybrali. Kreslili jsme pastelkami oblíbenou postavičku z pohádek, stavěli hrady a zámky z různých kostek a stavebnic, pracovali s plastelínou, hráli pohádkové pexeso, domino, navlékali korálky a ze špejlí skládali a lepili hrad. Děti také poznávali písničky z pohádek a večerníčků a hráli jsme pohybové hry Na Růženku, Na sochy a Obr a Paleček.

Týden jsme zakončili cvičením na Sokolovně, ve kterém si děti vyzkoušely různé dovednosti s míčem, nechyběla ani oblíbená trampolína a skoky do měkké podložky na závěr.

Na viděnou se těší paní učitelka Bohunka