Vítejte u Sluníček 7.-11.9.2020

Ahoj kluci a holky ze “sluníčkové třídy”, milé maminky a tátové,

tento týden si děti vyzkoušely různé možnosti a způsoby, jak vytvořit obrázek Sluníčka, značky naší třídy. Modelovalo se z plastelíny, stříhalo, lepilo, malovalo štětcem, otiskovaly se ruce, pracovalo se s omalovánkou, vypichovalo připínáčky, skládalo se z PET víček a přikládaly se knoflíčky na obrázek. Děti také kreslili obrázek lidské postavy, většinou svou milovanou maminku a nebo tatínka. Společně jsme také tvořili první třídní pravidlo – HRAČKOVÉ, děti se dohodly na tom, že  hračky mají své místo – uklízí se, chováme se k nim hezky a půjčujeme si je.

Máme několik třídních rituálů, např.:

Hračky uklízíme a přitom si zpíváme písničku, kterou si určitě pamatují i všichni dospělí, společně si ji při uklízení pokojíčku můžete také zazpívat, odkaz zde.

Do ranního kruhu se svoláváme písničkou, kterou Vás děti naučí zpívat, melodii už dobře znají.

Ať je hezky nebo leje, nám tu dobře je, úsměv jako teplé slunce všechny zahřeje. Sluníček je plná třída, samá sluníčka, za to může tahle naše malá písnička. Pohlaď svého kamaráda, za ruku ho vem a teď všichni do kolečka sesednem si sem. 

Před odpočíváním po obědě si říkáme a ukazujeme:

Na čelíčko ťuk, ťuk, 

na nosánek cink. cink. 

Na tvářičky malá malá, 

aby očka pěkně spala. (pohladíme si přivřená očka)

 

Probouzí nás písnička – Sluníčko, kterou si můžete zazpívat společně s Culinkou zde.

Podívejte se, jak nám bylo ve školce sluníčkově a co jsme všechno zvládli.

Druhý týden ve školce nás postihla nemilá věc. Virus “koroňák” se objevil i u nás a proto museli jít skoro všechny děti i paní učitelky do karantény. A tak jsou naši skřítkové Fanda s Tázinkou ve třídě už zase sami. Doufáme, že než se vrátíme zpět do školky, budou na nás čekat a zase se někde neschovají jako po prázdninách. A aby jsme Vám to čekání na návrat utíkalo rychleji, posíláme pro naše předškoláky několik námětů na domácí procvičování.

GRAFOMOTORIKA

typ na procvičování různých linií čar, nebo písmen ze jména dětí – kreslení do soli, hrubé mouky, maminka, taťka nebo starší sourozenec vám předlohu určitě rádi předkreslí

   

 

PŘEDČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST

Napište dětem obrys počátečního písmene z jejich jména, děti si natrhají, nastříhají malé kousky barevných papírů (letáků) a nalepí, zkusí napsat své jméno dle předlohy.

 

pracovní list – rozklad slov na slabiky ke stažení zde

Doma si můžete zacvičit ve dvojici, se sourozencem nebo rodiči podle obrázků,